ssanie nie trzyma obrotów

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

ssanie nie trzyma obrotów

#1 Post autor: BAJO »

Witam koledzy.Mam mały problem ,ssanie nie trzyma mi obrotów .Jak odpalę zimny silnik trzyma tak gdzieś przez 30 sekund 2000tys obr.potem schodzi na dół na bardzo wolne obroty że silnik ledwo pracuje prawie że gaśnie(pomagda wtedy dodawanie gazu aż silnik się rozgrzeje) jak sie rozgrzeje jest ok. Silnik sd1 1000.Dodam że motorek był w serwisie u Pomirskiego w lutym tego roku i było robione praktycznie wszysto(napinacze nowe,zawory ,synchro gaziorów,uszczelki kolektorów taki przegląd całego moto).przed serwisem nie było problemu z obrotami ssania.Jesli ktoś miał to u siebie to prosze o odpowiedz.

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: ssanie nie trzyma obrotów

#2 Post autor: Yanek »

BAJO pisze:Witam koledzy.Mam mały problem ,ssanie nie trzyma mi obrotów .Jak odpalę zimny silnik trzyma tak gdzieś przez 30 sekund 2000tys obr.potem schodzi na dół na bardzo wolne obroty że silnik ledwo pracuje prawie że gaśnie(pomagda wtedy dodawanie gazu aż silnik się rozgrzeje) jak sie rozgrzeje jest ok. Silnik sd1 1000.Dodam że motorek był w serwisie u Pomirskiego w lutym tego roku i było robione praktycznie wszysto(napinacze nowe,zawory ,synchro gaziorów,uszczelki kolektorów taki przegląd całego moto).przed serwisem nie było problemu z obrotami ssania.Jesli ktoś miał to u siebie to prosze o odpowiedz.
Ja miałem to przed regulacją gaźników i mam dalej :down: Objawy identyczne co u Ciebie.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: ssanie nie trzyma obrotów

#3 Post autor: james »

BAJO pisze:ak odpalę zimny silnik trzyma tak gdzieś przez 30 sekund 2000tys obr.potem schodzi na dół na bardzo wolne obroty że silnik ledwo pracuje prawie że gaśnie
Dźwignia od ssania ma 3 wyczuwalne położenia:
-pierwsze prawie na maksa do kierownicy
-połówka (równolegle z kierownicą)
-bez ssania

Myślę, że to nie jest przypadek [:DD] Gdy moto zaczyna schodzić z obrotów należy ustawić "połówkę".
Jeśli nie jest to u Ciebie wyczuwalne to zobacz czy masz tam kulkę/bieżnia nie jest rozwalona.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: ssanie nie trzyma obrotów

#4 Post autor: janki5 »

Też tak mam jak schodzi z obrotów ustawiam ssanie na "pół" .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”