kanapa

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
rambo

kanapa

#1 Post autor: rambo »

no własnie. na krótkie trasy typu jeszcze jak Cie moge, ale nie wieksze jazdy oryginalna kanapa w waradero nie jest zachwycająca. mogła by być z 2cm węższa, o 20% miekciejsza, i wykonana z czegos do czego nie można sie tak łatwo odparzyć gdy na dworze 38 stopni a my w długich spodniach na moto i jeszcze silnik wali gorącem po jajach :lol:

czy ktoś ma podobne spostrzeżenia..?

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Co do walenia gorąca po jajach to i owszem. Wali zwłaszcza z lewej strony bo tam jest kolektor tylnego cylindra. Co do wygody to nie narzekałem. Dobrym rozwiązaniem choć mało ciekawym stylistycznie jest podłożenie sobie maty z drewnianych kulek. Coś takiego kiedyś sprzedawano do samochodów na siedzenia. Tyłek ma masaż a i powietrze elegancko cyrkuluje.
Widywałem też bikerów z baranimi skórami na siedzeniach.
:wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#3 Post autor: Zimny »

Takie koraliki ma Wojtek z Krakowa mówił że rewelka :lol:

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: kolim »

Takie koraliki "odziedziczylem" z motorkiem wlasnie od Wojtka:)

Przejechalem w weekend droge do Katowic bez koralikow i chcialem zobaczyc roznice z nimi:) wrocilem na koralikach i stwierdzilem ze na dluzsze trasy to naprawde dziala:)

P.S. Pozdrawiam Wojtka. Zrobilem juz na jego bylym motorku 1546km i jestem naprawde zadowolony!!

Awatar użytkownika
Jazlo
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Krapkowice woj.Opolskie

#5 Post autor: Jazlo »

Tez stwierdzam że na dłuższe trasy tyłek nie wyrabia i dlatego zamierzam zapodać skórę. Miałem w swojej Virago 750 skórzane siedzenia i to było to. W poniedziałek oddaje siedzenie do tapicera w mojej okolicy. Zrobił kumplowi w TDMce i wygląda super. Jak odbiorę i protestuje to zdam relację. Ale skóra to skóra, oddycha nie to co skaj.
Born To Ride

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

#6 Post autor: adam3911 »

Jazlo pisze:Tez stwierdzam że na dłuższe trasy tyłek nie wyrabia i dlatego zamierzam zapodać skórę. Miałem w swojej Virago 750 skórzane siedzenia i to było to. W poniedziałek oddaje siedzenie do tapicera w mojej okolicy. Zrobił kumplowi w TDMce i wygląda super. Jak odbiorę i protestuje to zdam relację. Ale skóra to skóra, oddycha nie to co skaj.
Czy oby na pewno była to skóra naturalna? Naturalna nie oddycha i potrafi dobrze sparzyć 4litery

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: zzbig1 »

Kanapa sama w sobie jest b. wygodna,tylko ten skaj tak du... dokucza. Podczas powrotu z Chorwacji podłożenie ręcznika frote znacznie złagodziło me cierpienia.
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

#8 Post autor: Wild Hog »

Jazlo pisze:Tez stwierdzam że na dłuższe trasy tyłek nie wyrabia i dlatego zamierzam zapodać skórę. Miałem w swojej Virago 750 skórzane siedzenia i to było to. W poniedziałek oddaje siedzenie do tapicera w mojej okolicy. Zrobił kumplowi w TDMce i wygląda super. Jak odbiorę i protestuje to zdam relację. Ale skóra to skóra, oddycha nie to co skaj.

Daj znać jakby co. Do Krapkowic nie mam znowu tak daleko....
Bond. James Bond.

Awatar użytkownika
Jazlo
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Krapkowice woj.Opolskie

#9 Post autor: Jazlo »

Czy ktoś może mi powiedzieć czy wymiana samego poszycia tzn skaju na skórę załatwi temat czy potrzeba tez wymienić gąbkę żeby tyłek odczuł ulgę?
Muszę coś z tym zrobić bo wczoraj jak wracałem w deszczu ze Skarżyska to myślałem że mi tyłek odpadnie. Nie dość, że zmoczony to jeszcze zdrętwiały :). Jutro wiozę do tapicera o efekcie powiadomię.
Born To Ride

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#10 Post autor: lotnik »

możesz wstawić żel

msparki
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Lokalizacja: ELBLĄG

#11 Post autor: msparki »

Ja zapodałem materiał antypoślizgowy jest super i ładnie się prezentuję
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jazlo
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Krapkowice woj.Opolskie

#12 Post autor: Jazlo »

Jeśli to nie tajemnica ile cie to kosztowało? wygląda super.
Born To Ride

msparki
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Lokalizacja: ELBLĄG

#13 Post autor: msparki »

Jazlo pisze:Jeśli to nie tajemnica ile cie to kosztowało? wygląda super.
Całe 200 zł tylko czekałem prawie dwa tygodnie . Facet koło Elbląga ma tapicerstwo samochodowe , i roboty tyle że na trzy zmiany ciągną . Chciałem obić skórą ale gościu mi odradził ze względu że chłonie wodę i jest wrażenie wiecznie mokrej kanapy .

Awatar użytkownika
Jazlo
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Krapkowice woj.Opolskie

#14 Post autor: Jazlo »

Ja z tym się nie zgodzę. Miałem kanapę skórzaną i nic się nie działo, a wież mi że nie tylko w słoneczny dzień jeździłem. Wyprawa w Bieszczadach - 4 dni w nieustannej ulewie i parkowanie pod chmurką. a Kanapa suchutka. Moja w skórze ma kosztować 250zł z fajnej grubej skóry. I jeszcze oparcie na kufer ale nie wiem za ile. Dziś zawiozłem na piątek ma być.
Born To Ride

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#15 Post autor: lotnik »

moja kanapa


Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”