wydech przelotowy a sklad mieszanki

Wiadomość
Autor
mcmad
Rekrut
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:13 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 850 4TX
Rocznik: 1991
Lokalizacja: okolice Łeby

Re: wydech przelotowy a sklad mieszanki

#16 Post autor: mcmad »

No niby da się po kolorze świec ale jest to bardzo czasochłonne bo praktycznie po każdej zmianie mieszanki, jedziesz, wracasz, czekasz dopóki nie ostygnie i tak wkoło macieju..Nie polecam robienia tego na słuch tym bardziej jak ktoś nie miał z tym wcześniej do czynienia, może zacząć ci chlać niemiłosiernie :))

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: wydech przelotowy a sklad mieszanki

#17 Post autor: Marcin »

Ale kolor świec po jeździe powie Ci czy masz dobre dysze główne, a nie skład mieszanki na wolnych obrotach. Z tym słuchem to taki żarcik :D

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: wydech przelotowy a sklad mieszanki

#18 Post autor: damian »


sirturek
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 03, 2014 2:47 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2001

Re: wydech przelotowy a sklad mieszanki

#19 Post autor: sirturek »

Miałem to colortune, kręcąc pilot screw masz generalnie cały czas właściwy niebieski płomień,więc dokładność takiego strojenia jest do niczego.
Dałem się uwieść specom od marketingu, że w końcu o to mamy wspaniałe urządzenie i sobie elegancko wyregulujemy, niestety okazał się bezużyteczny.
Sprzedałem to na alledrogo, bo urządzenie nie wart swojej ceny, moje ucho jest bardziej wrażliwe niż obserwacja koloru płomienia.
Regulacja składu mieszanki dotyczy w sumie wolnych obrotów, oczywiście jeśli odkręcimy śrubkę benzyny będzie więcej szło do gardzieli w każdym zakresie, ale przy wysokich obrotach będzie to stosunkowo mała ilość nie wiele zmieniająca ogólny skład mieszanki.
Wnioski? - Ustawić skład mieszanki według wskazówek w serwisówce (mniej więcej) pojeździć chwilę i po zachowaniu silnika i kolorze świec skorygować ewentualnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”