Nadmierne spalanie

Wiadomość
Autor
Kiran
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 04, 2015 6:52 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: XL 125 V Varadero
Rocznik: 2001

Nadmierne spalanie

#1 Post autor: Kiran »

Moje viaderko po włączeniu rezerwy i przejechaniu 50 km po mieście nagle padło :sorry: Pytanka; podobno 125-tki palą do 4l w mieście. Czy to możliwe żaby viaderko przy dynamicznej / szybkiej jeździe wessało 5,5-6 litrów? Może to być wina źle ustawionych gaźników? zaworów? składu mieszanki? można to zrobić w warunkach domowych? Czy może viaderko ma nie 3 ( jak sądziłem ) litry rezerwy, a na przykład 2?

Dziękuję, Kiran

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 832
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Nadmierne spalanie

#2 Post autor: waldeman »

Tutaj koledzy omawiają właśnie ten temat - http://varadero125.com.pl/forums/viewto ... f=10&t=133
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

yellow6
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 2:56 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Nadmierne spalanie

#3 Post autor: yellow6 »

Wg instrukcji rezerwa w małym Viaderku to 2l więc 50 km to w sam raz. Moje Viaderko po przejechaniu (raczej spokojnie) 400km dotankowałem ok 12,5 litrami paliwka wiec biorac pod uwage pojemnosc zbiornika 17l spalanie wychodzi ok 3-3,5l/100.

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 832
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Nadmierne spalanie

#4 Post autor: waldeman »

W moim rezerwa zapaliła się po 520 km , po kolejnych 15 km motocykl zgasł zjeżdżając z góry. Na prostym i pod górkę jeszcze dało rady jechać, jednak przy każdym zjeździe silnik gasł. Widocznie taka uroda małego viaderka .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

kwadrat
Uczy się jeździć
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 20, 2014 11:00 pm
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nadmierne spalanie

#5 Post autor: kwadrat »

Ja kupiłem Varadero wlałem pod korek po zakupie i do domu jakieś niecałe 250km. Po przyjeździe zalałem do pełna. Spalanie wyszło według mnie sporo za dużo, bo jakieś 4l może nawet z hakiem. Jazda raczej ekonomiczna (zimno było) ok 80km/h. Później moto oddałem do mechanika na zrobienie dwóch rzeczy, wiec nie miałem okazji sprawdzić powtórnie spalania, ale z tej trasy wyszło za dużo. Mam prawdopodobnie gaźniki do synchronizacji (falują obroty) i pewnie zawory też od razu zrobię. Czy przyczyną nadmiernego spalania mogą być niesynchronizowane gaźniki? Dodam, że odkręcałem świece i wyglądają książkowo
Obrazek

rafor
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:24 pm
Imię: Rafal
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004

Re: Nadmierne spalanie

#6 Post autor: rafor »

Cześć.
Mój sprzęt pali między 7 a 10 litrów (SD02 2004). Jak trzymam max. 4000 obrotów to nie łyka wiecej niż 6.5 -7l.
Czy ktoś może podpowiedzieć co można sprawdzić w związku ze spalaniem? Świece, filtr powietrza, regulacja zaworów (zawory nie klekoczą:)., zaciski hamulców?. Czy można sprawdzić komputer lub kąt wyprzedzenia wtrysku?
Kupiłem motocykl od gościa , który sam wymienił kilka rzeczy ....ale chyba sprawdzę to jeszcze raz. Pozdrawiam z Gdyni/Rafał

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 832
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Nadmierne spalanie

#7 Post autor: waldeman »

rafor pisze:Cześć.
Mój sprzęt pali między 7 a 10 litrów (SD02 2004). Jak trzymam max. 4000 obrotów to nie łyka wiecej niż 6.5 -7l.
Czy ktoś może podpowiedzieć co można sprawdzić w związku ze spalaniem? Świece, filtr powietrza, regulacja zaworów (zawory nie klekoczą:)., zaciski hamulców?. Czy można sprawdzić komputer lub kąt wyprzedzenia wtrysku?
Kupiłem motocykl od gościa , który sam wymienił kilka rzeczy ....ale chyba sprawdzę to jeszcze raz. Pozdrawiam z Gdyni/Rafał

Zobacz dział techniczny dużego varadero :)
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

mikepi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 18, 2013 12:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadmierne spalanie

#8 Post autor: mikepi »

Pozwolę sobie odpowiedzieć jeszcze dla rafora - z tego co piszesz, to masz normalne spalanie. U mnie przy 3000 obr na 6 biegu jest prędkość ok 90 km /h przy spalaniu chwilowym ok 5-5,5 litra. Przy 4000 obr sypialnie l spalanie 6,5-7 wydaje się normalne. Wg mnie jeszcze dużo od opon zależy (opory toczenia samej opony) oraz ciśnienia w nich. Obecnie mam Anakee 3 i mam wyrażenie, że ok pół litra mniej pali moto. Nie pamiętam na czym go kupiłem, ale miało lekką kostkę, nie wiem czy nie Metzeler

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Nadmierne spalanie

#9 Post autor: sliwa »

Jak tak czytam ile pali duże wiaderko to mi się odechciewa mocniejszego motoru , przecież moje skromne autko z silnikiem 1,8 w benzynie z włączoną klimą, załadowane na wczasy ,na trasie schodzi do ok 6,2 litra , to coś tu chyba jest nie teges :S

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Nadmierne spalanie

#10 Post autor: TomekJ »

sliwa pisze:Jak tak czytam ile pali duże wiaderko to mi się odechciewa mocniejszego motoru , przecież moje skromne autko z silnikiem 1,8 w benzynie z włączoną klimą, załadowane na wczasy ,na trasie schodzi do ok 6,2 litra , to coś tu chyba jest nie teges :S
A masz taką prędkość maksymalną i przyspieszenie, jak motocykl ? I jeździsz autkiem na 6 tysiącach obrotów ? :P
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

kwadrat
Uczy się jeździć
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 20, 2014 11:00 pm
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nadmierne spalanie

#11 Post autor: kwadrat »

TomekJ pisze:
sliwa pisze:Jak tak czytam ile pali duże wiaderko to mi się odechciewa mocniejszego motoru , przecież moje skromne autko z silnikiem 1,8 w benzynie z włączoną klimą, załadowane na wczasy ,na trasie schodzi do ok 6,2 litra , to coś tu chyba jest nie teges :S
A masz taką prędkość maksymalną i przyspieszenie, jak motocykl ? I jeździsz autkiem na 6 tysiącach obrotów ? :P
Przy 6tys obrotów w moto jest połowa skali obrotów, w aucie przy 90km/h też połowa. Auto ma większą pojemność silnika, dużo większe opory toczenia, nie wspominając, że jest x razy cięższe. W motorze masz max 2 osoby, w aucie 5. Według mnie motocykl, przy spokojnej jeździe powinien palić połowę tego co samochód. Wiadomo, tego też nie da się porównać, coś za coś, ale jednak od motoru oczekiwałbym znacznie mniejszego spalania niż w samochodzie. Rozumiem jakiś mega mocny cross co się jeździ w terenie, ale nie moto, które jest stworzone do jeżdżenia po ulicy i nabijania kilometrów.
Dlatego osobiście nie kupiłem 125-tki w dwusuwie, bo nie miałem ochoty lać tyle co do samochodu.

Odebrałem dzisiaj moto z regulacji zaworów, synchro gaźników i wymiany filtra, zobaczymy czy spalanie spadnie do normalnych wartości, bo 4 litro w trasie przy eko jeździe to lekka przesada jak na 125
Obrazek

rafor
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:24 pm
Imię: Rafal
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004

Re: Nadmierne spalanie

#12 Post autor: rafor »

Cześć ... Jeśli chodzi o porównywanie samochodu do motocykla to chyba nie tędy droga:)...Dawno temu miałem golfa V SDI z silnikiem wolnossącym 2.0 i palił 6 litrów ropy w mieście. Ale to nie forum Golfa:). Poza tym o wiele przyjemniej wstać jak słono świeci i wsiąść na motocykl niż męczyć się w samochodzie. Pytałem o spalanie , bo nie mam dużego doświadczenia z pojemnościami 1000+ . Jeżeli 7 litrów w mieście to norma..to ok. ...wkalkulowane w przyjemność z jazdy i wygodę:). Pozdrawiam:)

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Nadmierne spalanie

#13 Post autor: sliwa »

rafor pisze:Poza tym o wiele przyjemniej wstać jak słono świeci i wsiąść na motocykl niż męczyć się w samochodzie.. ...wkalkulowane w przyjemność z jazdy i wygodę:). Pozdrawiam:)
Z przyjemnością z jazdy się zgodzę , ale reszty ani nie komentuję ;D

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Nadmierne spalanie

#14 Post autor: damian »

Należy rozróżnić, że mamy dwa rodzaje wiader. Pierwsze gaźnikowe palą ok 3,8-4,3 litrów i rzadko kiedy mniej, chyba tylko jak jeżdżą z górki. :) I drugie na wtrysku, które palą od 2,8 do 3,2. Wszystko jest uzależnione od stylu jazdy, ilości górek, wiatru :) i stanu motocykla.
Jedno jest pewne. Nigdy żadne autko nie da tyle frajdy co dwa kółka. A czy pali te 0,5 w prawo czy w lewo to nie ważne.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Nadmierne spalanie

#15 Post autor: sliwa »

sorki Damian ale ostatnio tankowałem po przejechaniu 320km i wlazło ledwo co 10,5l ale to już prawie uciskałem te paliwo, także łatwo policzyć że małe wiaderko na gaźniku spaliło mi mniej niż 3,5l :isok2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”