Wyjazd do Normandii i Bretanii

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
Jack Reacher
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 04, 2008 12:46 am
Lokalizacja: Drezdenko

Wyjazd do Normandii i Bretanii

#1 Post autor: Jack Reacher »

Witajcie,planuję wyjazd do północnej Francji,a dokładnie do Le Mont Saint Michael,jazda przez Holandie a tam zobaczyć mosty w Arnhem,pokłonić sie Polskim i Alianckim spadochroniarzom pochowanych w Osterbck,potem przez pólnocną Francje odwiedzając plażę Omaha i Juno,potem klasztor na wyspie,powrót jeszcze nie do końca zaplanowany ,ale po drodze jest wiele atrakcji.Wyjazd 7 dniowy,wyjazd 27.o4,dystans w jedną strone 1600km.,bez pospiechu.Jestem miłośnikiem historii II WW i połącze przyjemne z pożytecznym.Mam pytanko,czytałem,że we Francji jest dużo samoobsługowych stacji benzynowych na których płacimy karta kredytową.Ja nie mam karty tzw.chipowej,a takie tam sa konieczne.Jeżeli ktoś ma doświadczenie z takimi dystrybutorami to prosze o jakąś podpowiedź.Prawdopodobnie dotyczy to stacji przy drogach lokalnych,a po takich mam zamiar sie przemieszczać na północy Francji.
czym różnią się chłopcy od mężczyzn-ceną zabawek

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#2 Post autor: Konrad »

6 lat temu zrobiłem tę trasę plus zamki nad Loarą. Dużo fajnych miejsc, polecam szczególnie Saint Michael (trzeba uważać gdzie sie parkuje motocykl , ponieważ nagłe przypływy mogą nam zabrać maszynę).
Karta chipowa jest konieczna albo gotówka. Plaże Normandii i klify Bretanii godne polecenia. Niestety w tym regionie o dobra pogodę trudno.

Jack Reacher
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 04, 2008 12:46 am
Lokalizacja: Drezdenko

#3 Post autor: Jack Reacher »

dzieki za odpowiedź,rozumiem,że na samoobsługowej stacji ben.mozna w automacie płacić gotówka,cos podobnego jak na duzych parkingach kiedy płacisz a automacia za postój,czytałem o duzych pływach na wybrzezu Bretanii,o klifach nie zapominam.Pogoda jaka będzie to sie do niej dostosuje. :wink:
czym różnią się chłopcy od mężczyzn-ceną zabawek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”