Szyba akcesoryjna

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

Szyba akcesoryjna

#1 Post autor: Hun996 »

Mam 192 cm i oryginalna szyba jest za niska. Wypatrzyłem w necie szybę MRA Varioscreen, ma regulowana wysokość, czego nie ma Givi ani Touratech. Czy ktoś używa takiej szyby i jakie ma wrażenia?
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#2 Post autor: Dukii »

to jest ta szyba z takim regulowanym dyfuzorkiem na górze????

jeżeli tak to ja taką mam. Nawet się sprawdza ale pewnie zwykła wysoka szyba była by lepsza :? Mam 187 cm wzrostu

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#3 Post autor: Hun996 »

Na zdjęciu masz szybę Vario Touring.
Ta "moja" szyba składa sie z 2 części, zachodzących na siebie i mozna je ustawiać w różnej pozycji. Nie mam linka do strony, tylko wydrukowałem zdjęcie. Pech.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#4 Post autor: Dukii »

ok :lol:

ta która ma jest trochę za niska :lol: ale z drugiej strony co to za przyjemność z jazdy jak Ci głowy nie urywa :lol: :P

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#5 Post autor: Hun996 »

Hun996 pisze:Nie mam linka do strony..
Już mam. Nie ma zdjęcia XL-a tylko AT ale widać o co chodzi - Varioscreen maxi
http://www.mra.de/html/gb/gb-products.htm

i tu:
http://sklep.scigacz.pl/szyba-honda-xl1 ... 13724.html
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#6 Post autor: Dukii »

Hun996 pisze:
Hun996 pisze:Nie mam linka do strony..
Już mam. Nie ma zdjęcia XL-a tylko AT ale widać o co chodzi - Varioscreen maxi
http://www.mra.de/html/gb/gb-products.htm

i tu:
http://sklep.scigacz.pl/szyba-honda-xl1 ... 13724.html
na pewno ma większy zakres regulacji niż moja :?

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Szyba akcesoryjna

#7 Post autor: Hun996 »

Hun996 pisze:Mam 192 cm i oryginalna szyba jest za niska. Wypatrzyłem w necie szybę MRA Varioscreen, ma regulowana wysokość, czego nie ma Givi ani Touratech. Czy ktoś używa takiej szyby i jakie ma wrażenia?
Używam od wczoraj. Wrażenia więcej niż pozytywne. Na razie było z 10km - od Motonity do garażu. Teraz trzeba wykombinować optymalne ustawienie. :D
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Neshi

Re: Szyba akcesoryjna

#8 Post autor: Neshi »

Hun996 pisze:Używam od wczoraj. Wrażenia więcej niż pozytywne. Na razie było z 10km - od Motonity do garażu. Teraz trzeba wykombinować optymalne ustawienie. :D
Trochę czasu już minęło od zakupu. Jakies wrażenia, uwagi, wnioski ? Chętnie wysłucham, bo sam zamierzam kupić ten właśnie model. No i jak z ceną - gdzie zamówiłeś? Idzie to dostać taniej niż na ścigaczu (500 zł)?

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

Re: Szyba akcesoryjna

#9 Post autor: Zimny »

Neshi pisze:
Hun996 pisze:Używam od wczoraj. Wrażenia więcej niż pozytywne. Na razie było z 10km - od Motonity do garażu. Teraz trzeba wykombinować optymalne ustawienie. :D
Trochę czasu już minęło od zakupu. Jakies wrażenia, uwagi, wnioski ? Chętnie wysłucham, bo sam zamierzam kupić ten właśnie model. No i jak z ceną - gdzie zamówiłeś? Idzie to dostać taniej niż na ścigaczu (500 zł)?
Wstrzymaj się do rozpoczęcia tam wysłuchasz opinii multum :lol: . Ja założyłem givi jast super :wink: :wink:

Neshi

#10 Post autor: Neshi »

No do spotkania na pewno się wstrzymam. Juz kompletuję listę pytań ;)

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#11 Post autor: smutek »

Neshi pisze:No do spotkania na pewno się wstrzymam. Juz kompletuję listę pytań ;)
Ja ma MRA w starym wiaderku bo to jest ważne ponieważ różnią się całowicie od tej z nowego i wrażenie jest takie: jeśli chcesz palić fajkę jadąc kup lepiej givi :wink: :D

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#12 Post autor: Grzesiek »

Od początku używam givi i jestem bardzo zadowolony :lol: . Śledzę posty odnośnie kasków , dyskusja co lepsze Shoei/ Shubert , który cichszy i nie bardzo wiem o co chodzi :shock: . Jeżdżę w otwartym Dainese i jeszcze nigdy nie było mi za głośno , pewnie dzięki szybie .
Tylko nie kupować szyby przydymianej , wygląda super ale jazda przy wieczornej szarówcw lub w deszczu męka :!:

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#13 Post autor: smutek »

Grzesiek pisze:Od początku używam givi i jestem bardzo zadowolony :lol: . Śledzę posty odnośnie kasków , dyskusja co lepsze Shoei/ Shubert , który cichszy i nie bardzo wiem o co chodzi :shock: . Jeżdżę w otwartym Dainese i jeszcze nigdy nie było mi za głośno , pewnie dzięki szybie .
Tylko nie kupować szyby przydymianej , wygląda super ale jazda przy wieczornej szarówcw lub w deszczu męka :!:
Masz tą samą szybę co Zimny ,prawie jak w GL-u :wink: :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Neshi

#14 Post autor: Neshi »

fajek nie palę, więc na szczęście pod tym kątem zakupu rozpatrywał nie będę ;) ;) ;)

Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma dla mnie - rzecz jasna - szum owiewającego kask powietrza oraz dopływ strugi do jego nawiewnków czołowych. Oryginalna szyba jest jednak trochę za niska. Mam wprawdzie 180cm ale i to juz stanowi, że szum w moim N102 (szczękowym) jest mało komfortowy. Czując (a raczej słysząc) różnicę po niewielkim tylko schowaniu się za szybę, jestem skłonny ją wymienić jednak na wyższą-akcesoryjną.

Obejrzę dokładnie czym dysponujecie i posłucham opinii na "otwarciu". Potem zadecyduję :).

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#15 Post autor: Adaśko »

Neshi pisze:
Obejrzę dokładnie czym dysponujecie i posłucham opinii na "otwarciu". Potem zadecyduję :).
A ponieważ ja nie będę to chętnie podpatrzę rozwiazanie. Mam 185 cm wzrostu i stare Viadro...Przy mojej pierwszej dłuzszej trasie szum był sporym dyskomfortem.

Pozdrawiam

PS tez zastanawiam sie nad GIVI D 203 ST . Cena 350 zł wydaje sie do przyjęcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”