Szyba akcesoryjna

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#46 Post autor: jawa »

witam,
chcialbym odswiezyc temat zmiany szyby akcesoryjnej. temat zalozony dosc dawno wiec moze teraz wszyscy, ktorzy wymienili standartowe szyby na inne maja jakies lepsze doswiadczenia ?
Bylem u dealera i oni niby polecaja taka sama szybe co fabryczna ale ze spoilerkiem z przodu bo podobno dziala tak jak duza szyba.

Proposilbym o jakies wypowiedzi... Coprawda mam zaledwie 178cm, ale wczesniej jezdzilem cruiserem ktory mial szybe jak autobus. Przy obecnym viaderku (model 2009) troche mi za glosno w kasku.
Co mozecie polecic wiec ?

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#47 Post autor: Pretor »

To szyba MRA.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#48 Post autor: paweł76 »

Witam !!!

Zaledwie kilkanaście dni temu założyłem właśnie szybę MRA z deflektorem.
Wcześniej miałem okazję zrobić kilkaset kilometrów z szybą GIVI która przed wiatrem chroni rewelacyjnie, jednak przy moim wzroście 180 cm, w czasie deszczu bardzo ograniczała widoczność, ponieważ linia wzroku szła przez szybę a nie nad nią. Zrobiłem też kilka kilometrów z szybą ERMAX i nie odczułem żadnej różnicy pomiędzy nią, a MRA.
Dla mnie MRA sprawdza się super, jestem zadowolony, a przede wszystkim najbardziej podobała mi się wizualnie.
Kupisz w motobagaz.pl ..... ( warto negocjować cenę :wink: )
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
Spider
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Lublin

#49 Post autor: Spider »

Do SD01 kupiłem szybę MGG (Polska firma) o 11cm wyższą i jest super.
Plusy:
- ciszej !
- nie wieje
- dobry materiał
- dobry i ładny profil

Minusy:
- lekkie nie spasowanie z plastikami

Za 260 zeta nie ma nic lepszego.
Pozdrawiam

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#50 Post autor: jawa »

paweł76 pisze:Witam !!!

Zaledwie kilkanaście dni temu założyłem właśnie szybę MRA z deflektorem.
Wcześniej miałem okazję zrobić kilkaset kilometrów z szybą GIVI która przed wiatrem chroni rewelacyjnie, jednak przy moim wzroście 180 cm, w czasie deszczu bardzo ograniczała widoczność, ponieważ linia wzroku szła przez szybę a nie nad nią. Zrobiłem też kilka kilometrów z szybą ERMAX i nie odczułem żadnej różnicy pomiędzy nią, a MRA.
Dla mnie MRA sprawdza się super, jestem zadowolony, a przede wszystkim najbardziej podobała mi się wizualnie.
Kupisz w motobagaz.pl ..... ( warto negocjować cenę :wink: )
jaki model szyby kupiles i do nowego viaderka czy starszego ? bo slyszalem ze jest roznica
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2010 8:11 am przez jawa, łącznie zmieniany 1 raz.

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#51 Post autor: paweł76 »

Do nowego - SD02 - MRA varioturing screen

Tu akurat pokazują na viaderku:
http://www.bikehps.com/mra/variotouringscreens.html
Pozdrawiam Paweł

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#52 Post autor: jawa »

paweł76 pisze:Do nowego - SD02 - MRA varioturing screen

Tu akurat pokazują na viaderku:
http://www.bikehps.com/mra/variotouringscreens.html
czyli mowisz ze przy moich 178cm taka szyba to najlepsze rozwiazanie ? wlasnie obawialem sie zakupu GIVI zeby nie bylo tak ze akurat rant szyby lub szyba bedzie przechodzila mi przez wizje przy moim wzroscie.

najgorzej jak sie czlowiek naczyta opinii na roznych forach. nie znalazlem wlasnie wielu wypowiedzi od ludzi o naszym wzroscie. wiekszosc miala powyzej 190cm i raczej narzekali na MRA.

A i jeszcze pytanko - w przypadku standartowej szyby w moim Schubercie C3 jest troche glosno, czy w przypadku zmiany szyby na MRA jest duzo ciszej i mozna spokojnie bez zatyczek do uszu jezdzic ?

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#53 Post autor: paweł76 »

Jest zdecydowanie ciszej niż za szybą orginalną, deflektor odpowiednio ustawiony odprowadza strugę powietrza nad głową. Tydzień temu testowałem na etapie ponad 500 km i nawet owadów na kask dużo mniej złapałem niż przy orginale.
Ja jestem zadowolony. Ty musisz przekonac się sam...
Pozdrawiam Paweł

darkojak
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 10:03 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

#54 Post autor: darkojak »

Panowie

Ja wam polecam mój deflektorek (niski do wyższych szyb lub wysoki do nizaszych) który jakis czas temu zrobilem do swojego Transalpa ale znalazl także zastosowanie w Waszych maszynach.
Wiecej w tym temacie tu:

http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... =71&t=4678

Pozdrawiam

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#55 Post autor: jawa »

Wczesniej niestety zakupilem szybe MRA. Powiem tak - roznica nie do opisania. W polaczeniu z moim Schuberthem C3 sprawia ze nie trzeba uzywac zatyczek do uszu. I w koncu slysze czy cos stuka w silniku czy nie :)

Wada - podczas deszczu, przy moich 178cm wzrostu, sytuacja jest taka ze ten deflektorek troche przeszkadza gdyz jest na linii wzroku

Darkojak - twoj wyglada podobnie do MRA, ale zauwazam ze glowna zaleta twojego jest cena i latwosc montazu bo hondowskiej szyby nie trzeba odkrecac... Nie testowalem, ale pewnie dziala tak jak mowisz :)

pavulon
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 17, 2010 6:34 pm
Lokalizacja: Kostrzyn

#56 Post autor: pavulon »

mam szybkę mra z tym deflektorkiem co go można regulować i po czołówce z gołębiem przy 120 połamał mi jedno mocowanie. może ma ktoś na sprzedaż takowe mocowanie tej szybki górnej bo regulacji już nie mam :(
Czasami na drodze spotyka sie szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić.

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#57 Post autor: jawa »

pavulon pisze:mam szybkę mra z tym deflektorkiem co go można regulować i po czołówce z gołębiem przy 120 połamał mi jedno mocowanie. może ma ktoś na sprzedaż takowe mocowanie tej szybki górnej bo regulacji już nie mam :(
Jak ci sie udalo wiadro oderwac od ziemi na taka wysokosc gdzie golebie lataja ??.. :)
A tak na powaznie...szczerze wspolczuje. Mi na ostatniej wyprawie szlag trafil szybe i zostal tylko deflektor z mocowaniami ale bede go mocowal do szyby hondowskiej wiec nie moge pomoc.

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

#58 Post autor: M@rio »

Witam, kupiłem szybę MRA seria Vario Touring, sugerowałem się wypowiedziami z forum. Mam 178, z oryginalną szybą pow 130/h głowa dostawała konwulsji. Proszę kolegów którzy mają już taką szybę o parę słów na jej temat. Nie wiem czy w tym roku będę miał okazję ją wypróbować.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

Awatar użytkownika
Mirek79Pila
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:05 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008

Re: Szyba akcesoryjna

#59 Post autor: Mirek79Pila »

Witam.
Od kilku miesięcy studiuje temat Szyby do mojego Varadero model 2008r. Mam szybę Loster, która została przycięta z powodu odgięcia na linii wzroku – patrzało się przez to zakrzywienie szyby jak przez soczewkę czy denko od butelki. Przycięcie 2cm poniżej linii wzroku spowodowało, że już przy 60km/h szyba w kasku i cały kask wpada w mega wibracje, że aż ostrość wzroku się rozmywa – Masakra. Kupiłem Deflektor z Allegro i metodą prób i błędów wykonałem do niego 5 rodzajów różnych kształtów szyb z pleksi. Najlepsze choć niezadawalające efekty daje deflektor wysoki na 17 cm , zaokrąglony bardziej niż szyba ( wyginanie na ciepło mam opanowane ) i szerszy od Szyby o 3 cm na stronę. Efekt jest taki, że patrzę przez szybę deflektora, który kończy się równo z góra kasku ( co nie jest zbyt ciekawym rozwiązaniem w deszczu i pod słońce ) a turbulencje i tak jakieś zostały. Myślałem także o wymianie kasku, bo mój ma już 5 lat i przejechane 60 tyś km na moim poprzednim motocyklu Bandit 1200s, gdzie szyba była bardzo mała – cały wiatr brałem na klatę - szum w kasku załatwiły korki do uszu, ale turbulencji nie było. Varadero kupiłem dla komfortu podróżowania i wszystko byłoby SUPER gdyby nie szyba. Chętnie kupię coś co pozwoli mi zniwelować turbulencje . Na początku myślałem, że chodzi o hałas, ale to rzucanie kaskiem tworzy takie wrażenie. Testowałem kilka różnych kasków na czele z topowym Szubertem i doszedłem do wniosku , że to szyba jest problemem. Myślę, że w pierwszej kolejności trzeba wymienić szybę a później kask . Mam 178cm wzrostu i przymierzam się do Givi D300ST ale chciałbym patrzeć lekko nad szybą. Poszukuje konkretnych rad osób, które mają dobre przetestowane rozwiązania. Najlepiej przed zakupem chciałbym osobiście wypróbować taką szybę. Mogę nawet podjechać z 200 km, aby porozmawiać i obejrzeć taką szybę. Mam dość mało czasu, bo 4 lipca 2013 wyruszam na wakacje 4,5 tyś km. Podróż z takimi turbulencjami jest nie do zniesienia. Byłbym wdzięczny za pomoc, bo Internet i fora przeczytałem całe – potrzebuje wymiany spostrzeżeń choćby przez telefon. Pozdrawiam Mirek ( m. Piła tel. 693-560-884 email – bkruk1@wp.pl )

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Szyba akcesoryjna

#60 Post autor: zalmen3 »

Ja mam oryginalną szybę z dołożonym krótkim deflektorem od darkojaka (chyba 12 cm). Deflektor kończy się mniej więcej w połowie wysokości szyby kasku - przy moim wzroście 182 cm. Założyłem go dopiero w zeszłym roku, ale efekt jest rewelacja - przedtem (4 sezony) były spore turbulencje, teraz spokój i cisza; nawet przestałem stosować stopery do uszu. Z minusów tego rozwiązania mogę wymienić to, że patrzenie na małe odległości odbywa się teraz przez deflektor i przy deszczu jest to mało komfortowe, do tego nie ma już efektu "zwiewania" wody z szyby kasku, bo strumień powietrza omija głowę - to też zmniejsza komfort podróżowania podczas opadów. Nie chcę być złym prorokiem, ale skoro twierdzisz, że przetestowałeś już wszelkie możliwości i nie jesteś usatysfakcjonowany, to chyba już nie będziesz.

Pozdrawiam
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”