ALBANIA - jechać czy nie ???

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

ALBANIA - jechać czy nie ???

#1 Post autor: zzbig1 »

W lipcu planuje wyjazd z plecaczkiem na moto do Albanii. Obecnie jestem na etapie początkowym tj. wypytywania o temat. W rozmowie ze znajomymi żeglarzami,gdy wspólnie chwaliliśmy się letnimi planami stanowczo odradzali mi ten kraj do podróżowania we dwójkę na moto twierdząc że to jeszcze dziki kraj i dzikie narody. Jeśli już mnie przypili na ten kierunek to tylko w grupie na kilka moto i na zasadzie trzymania się razem. Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę w temacie to proszę o sugestię i ewentualnie podpowiedzi miejsc wartych odwiedzenia.
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

xxlpop
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 15, 2011 9:47 pm
Lokalizacja: jawiszowice

#2 Post autor: xxlpop »

witam,
ja byłem w tamtym roku ale samochodem z rodziną i znajomymi, 3-4 auta. nigdzie daleko zaraz na początku albanii - velipoje.
niby nic ale widziałem tam duży potencjał do pojeżdżenia na moto, z resztą mijałem dużo moto po drodze. jak tylko jak będę miał opcję robic takie trasy na pewno kiedyś pojade.
xxlpop

Awatar użytkownika
tomkos100
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:14 pm
Marka motocykla: varadero 1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#3 Post autor: tomkos100 »

kolega był równierz samochodem z rodziną i mówił że trochę widać że ten kraj to nie austria czy szwajcaria pod względem dróg , ale koło ukrainy i mołdawii to nie ma wielkich różnic w porównaniu - życzę szerokości ..........

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#4 Post autor: jaromc »

No ja też słyszałem od paru osób że Albania samotnie to ryzyko… więc obciąłem trasę letnią do Czarnogóry :cry:

a wiesz kiedy dokładnie jedziesz i na ile?
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#5 Post autor: olo »

jechać, jechać ...polecam Szkoder i okolice oraz całe wybrzeże

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#6 Post autor: Grzesiek »

Przejechałem Albanię wzdłuż wybrzeża 5 lat temu z noclegiem w okolicach Sarande .
Też nas straszono cóż to za dziki naród , wróciliśmy zachwyceni i nikt nie chciał nam zrobić nic złego ...
Mili przyjaźni , biedni ludzie , mnóstwo nadmorskich inwestycji w południowej części wybrzeża - włoscy hotelarze
Prawdopodobnie wrócę tam z przyjemnością we wrześniu jadąc do Grecji ( no chyba że pojadę do Kapadocji) .
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#7 Post autor: jaromc »

Grzesiek pisze:Przejechałem Albanię wzdłuż wybrzeża 5 lat temu z noclegiem w okolicach Sarande .
Też nas straszono cóż to za dziki naród , wróciliśmy zachwyceni i nikt nie chciał nam zrobić nic złego ...
Mili przyjaźni , biedni ludzie , mnóstwo nadmorskich inwestycji w południowej części wybrzeża - włoscy hotelarze
Prawdopodobnie wrócę tam z przyjemnością we wrześniu jadąc do Grecji ( no chyba że pojadę do Kapadocji) .
jechałeś sam czy na kilka motocykli?
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Awatar użytkownika
robson
Uczy się jeździć
Posty: 51
Rejestracja: pt sty 28, 2011 7:43 pm
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka

#8 Post autor: robson »

Mogę się zabrać? , słowo -nie będę przeszkadzał ,może troszke :lol: :lol: :lol:
wiesz jak jest a nie wiesz jak będzie.Honda CBF 600S

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: kolim »

Kapadocja przesliczne miejsce... Czesto przegladajac zdjecia z Turcji to Kapadocja jest dla mnie miejscem do ktorego warto wrocic... Grecja chetnoe bym sie wybral ale na tydzien :( niestety... Co do Albanii znam sporo osob co we dwojke autem wjezdzali w rozne zakamarki albanii i wrocili i nic im nigdy nie grozilo... A nocowali w roznych gorach miejscach plazach ;)
Obrazek

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#10 Post autor: Grzesiek »

jaromc pisze:
Grzesiek pisze:Przejechałem Albanię wzdłuż wybrzeża 5 lat temu z noclegiem w okolicach Sarande .
Też nas straszono cóż to za dziki naród , wróciliśmy zachwyceni i nikt nie chciał nam zrobić nic złego ...
Mili przyjaźni , biedni ludzie , mnóstwo nadmorskich inwestycji w południowej części wybrzeża - włoscy hotelarze
Prawdopodobnie wrócę tam z przyjemnością we wrześniu jadąc do Grecji ( no chyba że pojadę do Kapadocji) .
jechałeś sam czy na kilka motocykli?

jechaliśmy w 4 motocykle
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: zzbig1 »

Robson -ciebie to zniese czy będziesz bardziej czy mniej przeszkadzał. :D
A tak na poważnie to było by nam weselej i raźniej jechać w towarzystwie innych motocyklistów lecz jest problem polegający na tym że z uwagi na euro2012 do pierwszych dni lipca nie będę miał pewności co do terminu rozpoczęcie urlopu. :? Wyjazd planuje na 10-12 dni z 2-3 dniowym postojem w Igrane (Chorwacja) więc troszkę okrężną drogą . Gdyby ktoś był chętny i na tyle elastyczny by dostosować się z terminem to zapraszam . Ewentualnie ja chętnie przykleję się do kogoś zmierzającego w tamte rejony w połowie lipca.
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#12 Post autor: jaromc »

No my się wybieramy na przełomie lipca, sierpnia… Serbia, Bośni, Czarnogóra, Albanie też jest brana pod uwagę ale sami chyba sobie ją jednak odpuścimy, powrót przez Chorwację… dokładnego terminu jeszcze nie mamy bo Magda się broni i nie d końca wie jak się terminy poukładają
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: zzbig1 »

jaromc pisze:No ja też słyszałem od paru osób że Albania samotnie to ryzyko… więc obciąłem trasę letnią do Czarnogóry :cry:

a wiesz kiedy dokładnie jedziesz i na ile?
Ano właśnie ! Me obawy wynikają z tego ,że kilkanaście lat temu ostrzegano mnie przed Rumunią w podobny sposób,ale pojechałem a na m-cu tylko cudem uniknąłem ogołocenia mnie ze wszystkiego.
Jeśli się zdecyduje to start 15/20 lipiec na 10-12dni
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: zzbig1 »

jaromc pisze:No my się wybieramy na przełomie lipca, sierpnia… Serbia, Bośni, Czarnogóra, Albanie też jest brana pod uwagę ale sami chyba sobie ją jednak odpuścimy, powrót przez Chorwację… dokładnego terminu jeszcze nie mamy bo Magda się broni i nie d końca wie jak się terminy poukładają
No dla mnie bomba a i z terminem nie będę miał chyba problemu. Jak wam się plany nie zmienią to chyba my do was się przykleimy. Wszystko do dogadania :wink: :lol:
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#15 Post autor: jaromc »

zzbig1 pisze:
jaromc pisze:No my się wybieramy na przełomie lipca, sierpnia… Serbia, Bośni, Czarnogóra, Albanie też jest brana pod uwagę ale sami chyba sobie ją jednak odpuścimy, powrót przez Chorwację… dokładnego terminu jeszcze nie mamy bo Magda się broni i nie d końca wie jak się terminy poukładają
No dla mnie bomba a i z terminem nie będę miał chyba problemu. Jak wam się plany nie zmienią to chyba my do was się przykleimy. Wszystko do dogadania :wink: :lol:
i to mi się podoba :wink:
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”