Regulator napięcia od innego motocykla do sd03

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Muczaczo11
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:08 am
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Konstantynow łódzki

Re: Regulator napięcia od innego motocykla do sd03

#31 Post autor: Muczaczo11 »

DOBRA ROBOTA :))
stx pisze:No i zrobione.

Dla zainteresowanych uzupełniając dotychczasowe informacje.
1. Długość kabli - z miejsca koło chłodnicy "pod siedzenie" - 1 metr ++.
2. Kable "żółte" - mogą być 2,5 mm2 . W kostce Hondy sa c.a. 1 - 1,5 mm2 wieć nie ma co przesadzać.
3. Zasilające (czerwony i zielony) - jednak 4 mm2

Nowy regulator wlutowany za oryginalne kostki. Oryginał rozpięty (został na miejscu) . Jak będzie "awaria" to wypnę wtyczki z regulatora "BMW" i zapnę "Hondę" w oryginale.,
Wtyczki oryginalne - bez śladów przegrzania ale jużuż zielone były.

Przy okazji - z kilogram dorabianej instalacji do grzanych manetek, halogenów, USB, woltomierza spod siedzenia został wycięty i ucywilizowany (wszystko działa ;) ) .

Regulator:
Obrazek
Obrazek

Oryginalne wtyczki po wlutowaniu nowego regulatora w instalację,
Obrazek

"Porządki" pod siedzeniem:
Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

Po teście z jazdy napisze jakie wrażenia (chwilowa praca w garażu wydaje się pokazywać (na woltomierzu) mniej dynamiczną zmianę napięcia np: ptzy dodawaniu gazu niż na regulatorze Hondy ,

PS: Jak nie widać obrazków to poproszę o info. (ew. https://photos.app.goo.gl/NxKAuckDFx5ErTzb6)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Re: Regulator napięcia od innego motocykla do sd03

#32 Post autor: Bayboos »

stx pisze:No i zrobione.
(...)

PS: Jak nie widać obrazków to poproszę o info. (ew. https://photos.app.goo.gl/NxKAuckDFx5ErTzb6)

Pozdrawiam
Nie widać obrazków, ale link działa super :isok: Gratuluję sukcesu. Szczególnie w temacie "sprzątania po poprzednikach" ;D

P.S. Możesz podrzucić linki do części które kupiłeś (jeśli były kupowane na sieci oczywiście)? Szczególnie interesują mnie te wtyki (i czy pasujące żeńskie też są do dostania), ale puszeczka na bezpieczniki też zgrabnie wygląda...
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

stx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 06, 2023 11:13 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: 1000XL SD2 ABS
Rocznik: 2004

Re: Regulator napięcia od innego motocykla do sd03

#33 Post autor: stx »

Wtyki (Furukawa) są po 30 pln "w sieci" i po 15 pln na Wolumenie w Warszawie (gdzie jest "wszystko");)

Do ogarnięcia jest jeszcze częściowo posprzatany "panel sterowania" i śledztwo.gdzie jest wpięty uhwyt z ładowaniem USB do telefonu.

Jak się montuje:
- grzane manetki
- voltomierz z portem usb
- uchwyt do nawigacji/telefonu z ładowniem
- halogeny na gmolach
- termometr drugiego cylindra
- regulator pod owiewką
..I nie pomysli żeby wszystkiego nie ciągnać dwoma kablami do zasilania "pod siedzeniem".Plus po stacyjce też znalazloby sie "przed bakiem"
...jest pole do sprzatania....

Dodatkowe bezpieczniki można zaaranżować gdzieś z przodu pod owiewką i pociągnąć pojedyncze zasilanie. Osprzęt dodatkowy jak nawet przestanie działać to "na drodze" nie trzeba mieć od razu dostępu do skrzynki.

Tymczasem się sezon zaczal i czas na jeżdżenie więc plan minimum na razie.
Wersja rozwojowa - jak śnieg spadnie..


Pozdrawiam.

stx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 06, 2023 11:13 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: 1000XL SD2 ABS
Rocznik: 2004

Re: Regulator napięcia od innego motocykla do sd03

#34 Post autor: stx »

Dobry wieczór,

No i testy zrobione bo dzisiaj było pojeżdżone.
Od 2.500 obr/min w górę przy włączonych światłach , grzanych manetkach, ładowaniu telefonu jest albo 13,9V albo 14V.
Regulator po półgodzinnym przelocie - w zasadzie ledwo cieplejszy niż powietrze (i nie wiem czy to nie wrażenie bo blok pierwszego cylindra i chłodnica są ciepłe całkiem niedaleko) ,

Przy okazji - ucieszyłem się z innej "awarii".
Miałem "od zakupu" mokry prawy zacisk hamulcowy i w zasadzie byłem pewny, że cieknie DOT4 na sztywnym łączniku pomiędzy rozdzielaczami hamulców na lagach.

...a to tylko chlapie olej z prawej lagi !!! :clap: (wiec zamiast wymiany przewodu hamulcowego i serwisu z odpowietrzaniem C-ABS za "wagon złota" ... godzinka roboty w garażu się szykuje, jak tylko kupię uszczelniacze i uwarzę miksturę olejową).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Re: Regulator napięcia od innego motocykla do sd03

#35 Post autor: Bayboos »

stx pisze:Dobry wieczór,
wiec zamiast wymiany przewodu hamulcowego i serwisu z odpowietrzaniem C-ABS za "wagon złota" ... godzinka roboty w garażu się szykuje, jak tylko kupię uszczelniacze i uwarzę miksturę olejową
Robiłem tydzień temu [:DD] Powodzenia
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”