Interkom

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Interkom

#1 Post autor: Bayboos »

Witam.

Od niedługiego czasu jestem w posiadaniu "najtańszego interkomu który ma w miarę pozytywne opinie" (przynajmniej jaki znalazłem), EJEAS V6 Pro. I już szukam czegoś lepszego :) A konkretnie: "Ejek" w zasadzie działa, nie jest aż taki zły. Łączy się ze swoim "bliźniakiem" błyskawicznie i bezproblemowo, zasięgu mu nie brakuje ("jak cię widzę to cię słyszę", jak dla mnie wystarczy) itp. Doskonale sprawdza się w rozmowach, szczególnie na postoju (eliminuje konieczność ściągania kasku); i do słuchania muzyki przy jeździe solo. Kłopot w tym że przy "prędkościach" jakość rozmów drastycznie spada - problem raczej po stronie mikrofonu lub algorytmu redukcji szumów, jeśli taki w ogóle ma. Szukam więc opinii/propozycji/opisu doświadczeń praktycznych użytkowników urządzeń radzących sobie lepiej.

Konkretnie zależy mi na (aka "must have"):
- zadowalającej jakości rozmów przy prędkościach co najmniej w okolice "ciężarowych" (nie zwalniać poniżej prędkości ciężarówek na autostradzie w celu odebrania ważnego telefonu)
- ... i to w zasadzie tyle żeby nie podbijać niepotrzebnie ceny :)

Inne cechy istotne, które będą rozważane przy wyborze:
- music sharing :)
- ... i to też w zasadzie tyle, nie mam jakichś wygórowanych wymagań.

Domyślam się też, że porządny, "prawdziwy" noise cancelling mógłby znacząco pomóc, ale też zapewne równie znacząco podnosi cenę; więc tutaj przykłady będą ważone indywidualnie.

Poza w/w, za korzystne będą uznane:
- ładowanie przez gniazdo USB, podłączenie audio in/out via Jack,
- obecność w zestawie mocowania przez klips (nie na taśmę dwustronną), najlepiej z cienką blaszką a nie grubym plastikiem,
- profil, a szczególnie to aby jak najmniej wystawał poniżej dolnej krawędzi kasku (po zamontowaniu na fabrycznym klipsie),

Inne zalety, jak jakość dźwięku, maks głośność, prostota obsługi itp też oczywiście mile widziane; ale na obecnym etapie "rozwoju" nie zależy mi (jeszcze?...) na promowanym wszędzie łączeniu więcej niż dwóch egzemplarzy, czy urządzeń innych firm - nie widzę aby miało to dla mnie jakąś szczególną wartość w dającym się przewidzieć przedziale czasowym, więc nie jest to dla mnie istotny argument. Na pewno nie tak jak cena :D

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. I do zobaczenia w trasie!

P.S. Wiem że tony informacji można "wygrzeb se w sieci". I serio grzebię w tych tonach. Ale w tym właśnie problem: jest tego tony, a życie tylko jedno... Więc jeśli ktoś byłby uprzejmy podzielić się jakimś choćby drobnym streszczeniem, będę bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony śr kwie 26, 2023 10:30 am przez Bayboos, łącznie zmieniany 1 raz.
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

Awatar użytkownika
certa
Udaje motocyklistę
Posty: 134
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:50 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: WPR

Re: Interkom

#2 Post autor: certa »

Czy w kasku masz dedykowane otwory pod głośniki. Bo to tez ma znaczenie podczas użytkowania interkomu jego jakości odbioru.

Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Re: Interkom

#3 Post autor: Bayboos »

Mam, ale chciałbym poznać więcej szczegółów tego "znaczenia" bo na netach "różnie gadajo": jednym pomaga (bo lepsza/właściwa pozycja głośników), innym przeszkadza (mniejsza grubość izolacji podobno zwiększa hałas tła). Oczywiście nie bardzo mogę (i chcę) cokolwiek z tym zrobić (teoretycznie mógłbym dopchać pianką, ale wtedy głośniki uwierają w uszy), ale rzetelna, poparta doświadczeniem wiedza pomoże ustalić jakie są granice możliwej poprawy.
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Interkom

#4 Post autor: zalmen3 »

Louis ma promocję na swój interkom sena, nie wiem ile to jest w rzeczywistości warte, ale cena jest aktualnie dość ciekawa (jak za sena):
https://www.louis.pl/pl/sena-louis-spec ... r=10037530
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Re: Interkom

#5 Post autor: Bayboos »

Dzięki za info.

Na interkomy Sena już się natknąłem, ale akurat o tym modelu jest bardzo niewiele. Fakt że strona wymienia długą listę "zalet"; jednak sporo z nich jest tak "standardowa" że w innych modelach (czy u konkurencji) nawet się o nich nie wspomina; np. "pełny dupleks" czy "z jakością dźwięku HD" (cokolwiek to drugie miało by znaczyć...). Ma music sharing, więc już jest plus; ale przyznam szczerze że zakładając ten wątek liczyłem na opis doświadczeń z użytkowania, jeśli nie tego konkretnego modelu to przynajmniej podobnych (np. innych tego samego producenta); a nie tylko informacje o promocjach.

P.S. Wygląda na to że Louis ma w tej chwili promocję na prawie wszystko...
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Interkom

#6 Post autor: zalmen3 »

Ostatecznie zdecydowałem się na Cardo Spirit. Wersja zwykła, nie HD. Jest to mój pierwszy interkom, więc nie mam porównania, ale dzisiaj go sprawdziłem w boju i jest na prawdę bardzo dobry. Muzyka, info z nawigacji, czy rozmowy telefoniczne, przy prędkościach do 120 z luzikiem. Bardzo fajna jest opcja automatycznego dostosowania głośności do szumów w kasku, na prawdę super się to sprawdza. Z kolei rozmówcy telefoniczni byli w szoku, że tak ładnie koryguje szumy, gdybym im nie powiedział, że rozmawiam jadąc motocyklem, to by się nie domyślili. Jedyny minus jaki na razie zaobserwowałem, to dość siermiężna obsługa telefonu za pomocą asystenta google, ale to może być kwestia mojego nienajnowszego smartfona.
Drugi minus, to nie za łatwa instalacja w kasku shoei neotec 2, który jest przystosowany pod intercom dedykowany sena srl 2, ale w nie całą godzinkę, przy odrobinie cierpliwości wszystko ładnie dało się zamontować i ukryć.
Konferencji z pasażerem nie testowałem jeszcze w jeździe, ale "na sucho" działa, music sharing też, phone call sharing też, obydwa w obie strony.
Testy będą trwały, oczywiście, ale na teraz jestem zadowolony.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Re: Interkom

#7 Post autor: Bayboos »

O widzi kolega, to jest właśnie ten rodzaj informacji, na który liczyłem. I jest nawet tańszy od linkowanej wcześniej Seny, i w tym samym sklepie, i też w promocji :)

Ponownie wielkie dzięki. Szkoda tylko że starsi wyjadacze (wygadacze? wysłuchacze?...) nie dołączyli bardziej aktywnie...
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Interkom

#8 Post autor: zalmen3 »

Ja kupiłem na allegro, wychodzi podobnie jak na louis (po doliczeniu przesyłki do PL), a jednak główną część marży zbiera polski sklep :whatup:
https://allegro.pl/oferta/interkom-moto ... 2540288447
Z rzeczy, o które pytałeś w pierwszym poście, to montaż jest na klips z grubego plastiku, nie z metalu. W zestawie jest też uchwyt przyklejany.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Re: Interkom

#9 Post autor: Bayboos »

Nie można mieć wszystkiego :) Klips jest dopiero w "korzystnych", więc mogę przeboleć.
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Interkom

#10 Post autor: melon1968 »

Bayboos ci starsi co używają, powiem o sobie z bajerów do ucha używam zatyczek. ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”