Tankbag i uciążliwości...

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
marcen01
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 80
Rejestracja: czw lut 06, 2014 4:51 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: XL1000 SD02
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Bełchatów

Tankbag i uciążliwości...

#1 Post autor: marcen01 »

Witam, mam pytane do użytkowników wszelakiej maści tankbagów, które rozmiarem powodują przy ciasnych skrętach włączenie albo rozrusznika albo sygnału dźwiękowego - jak sobie z tym poradziliście ?

Widziałem na Viadereczku u Kolegi przygodnie poznanego takie cudowne plastiki przykręcane i dopasowane do obejm hondowskich, które świetnie powyższy efekt niwelowały. Nie znalazłem czegoś takiego na portalach wszelakich - do których dotarłem, może ktoś z Forumowiczów ma namiary na takie ustrojstwo? Czy pozostaje rękodzieło?
LwG

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Tankbag i uciążliwości...

#2 Post autor: płock1964 »

marcen01 pisze:Witam, mam pytane do użytkowników wszelakiej maści tankbagów, które rozmiarem powodują przy ciasnych skrętach włączenie albo rozrusznika albo sygnału dźwiękowego - jak sobie z tym poradziliście ?

Widziałem na Viadereczku u Kolegi przygodnie poznanego takie cudowne plastiki przykręcane i dopasowane do obejm hondowskich, które świetnie powyższy efekt niwelowały. Nie znalazłem czegoś takiego na portalach wszelakich - do których dotarłem, może ktoś z Forumowiczów ma namiary na takie ustrojstwo? Czy pozostaje rękodzieło?
LwG
Zabezpieczenia dorabiał ktoś na sąsiednim forum, to sobie poszukaj.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Tankbag i uciążliwości...

#3 Post autor: Gregor »

a może regulacja kierownicy pomoże? Mam tankbag i żadnych trudności ze skręcaniem :)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Tankbag i uciążliwości...

#4 Post autor: Merlin »

marcen01 pisze:Witam, mam pytane do użytkowników wszelakiej maści tankbagów, które rozmiarem powodują przy ciasnych skrętach włączenie albo rozrusznika albo sygnału dźwiękowego - jak sobie z tym poradziliście ?

Widziałem na Viadereczku u Kolegi przygodnie poznanego takie cudowne plastiki przykręcane i dopasowane do obejm hondowskich, które świetnie powyższy efekt niwelowały. Nie znalazłem czegoś takiego na portalach wszelakich - do których dotarłem, może ktoś z Forumowiczów ma namiary na takie ustrojstwo? Czy pozostaje rękodzieło?
LwG
U mnie dzieje się podobnie przy ciasnym manewrowaniu na parkingu, mam duży tankbag Hein Gericke dedykowany do Varadero a mimo tego....

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Tankbag i uciążliwości...

#5 Post autor: Merlin »

Odświeżę temat.
Tankbag dedykowany (lub bardzo dobrze pasujący) do Varadero xl1000, najchętniej z szybkim mocowaniem (typu tank ring), żeby można było tankować bez przesuwania tankbagu albo przesuwanie było nieuciążliwe.
Na przykład: https://www.twistedthrottle.com/shop-by ... ro-xl1000v

Ktoś używa? albo ma wiedzę na ten temat i może coś polecić?

herpe
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 11, 2016 7:00 pm
Imię: wampir
Marka motocykla: Honda
Model: xl1000v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: zabite dechamy

Re: Tankbag i uciążliwości...

#6 Post autor: herpe »


Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Tankbag i uciążliwości...

#7 Post autor: Merlin »

herpe pisze:...ja mam https://allegro.pl/givi-st603-torba-tan ... 58283.html i jest git manojez !!!
Jest sztywny?
Wolałbym nieprzemakalny, żebym nie musiał zakładać pokrowca. Teraz mam z pokrowcem, który "pompuje" się podczas jazdy.

herpe
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 11, 2016 7:00 pm
Imię: wampir
Marka motocykla: Honda
Model: xl1000v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: zabite dechamy

Re: Tankbag i uciążliwości...

#8 Post autor: herpe »

jest sztywny ale raczej przemoknie podejrzewam podczas duzych opadow popatrz jeszcze na sw motech ma podobne w ofercie

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Tankbag i uciążliwości...

#9 Post autor: Merlin »

herpe pisze:jest sztywny ale raczej przemoknie podejrzewam podczas duzych opadow popatrz jeszcze na sw motech ma podobne w ofercie
Oglądałem na zdjęciach, muszę przymierzyć "na żywo", choć wzór/kształt nie bardzo mi się podoba ale to nie najważniejsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”