Regulator napięcia

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
tinek71
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 28, 2018 8:59 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ełk

Regulator napięcia

#1 Post autor: tinek71 »

Witam
Podpowiedzcie gdzie można kupić Oryginalny regulator napięcia do sd01

Awatar użytkownika
mokry
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lip 31, 2018 3:57 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Koło

Re: Regulator napięcia

#2 Post autor: mokry »

https://www.bike-parts-honda.pl/honda-m ... ADERO/2000

Przepraszam sprawdziłem nie mają na stanie.
Musiałbyś pewnie zamówić.
Zamawiałem w zeszłym roku inne części OEM do hondy , ściągali z Niemiec czekałem 2 tyg.
Niestety do Varadero pan Honda już nie wszystko ma np : nie kupisz uszczelek ( oringów) które są pomiędzy gaźnikiem a airboxem.

Dodam, że sam po wycięciu kostki i naprawieniu przewodów przy regulatorze jeżdżę na chińskich zamienniku z Aliexpress . Kupiłem 2 sztuki jedna podpięta druga na zapas od 3 sezonów jest OK.
Oryginał stopił kostkę i kable i robił zwarcie wywalał bezpiecznik główny 30A.

tinek71
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 28, 2018 8:59 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ełk

Re: Regulator napięcia

#3 Post autor: tinek71 »

Wielki dzięki za info

tinek71
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 28, 2018 8:59 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ełk

Re: Regulator napięcia

#4 Post autor: tinek71 »

Regulator napięcia jest okej natomiast diagnoza padła na alternator Może ktoś z was próbował sam wyciągnąć go dać do regeneracji proszę o info Z tego co czytałem jest zalany olejem więc należałoby pewnie najpierw spuścić olej :why:

Awatar użytkownika
Bayboos
Uczy się jeździć
Posty: 96
Rejestracja: wt gru 01, 2020 8:19 pm
Imię: Mirosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polska

Re: Regulator napięcia

#5 Post autor: Bayboos »

Próbował, raczej łatwa robota. Nie jest zalany olejem kiedy silnik nie pracuje, przynajmniej gdy stoi na stopce centralnej (na bocznej może być inaczej bo cały motor przechylony jest na stronę alternatora), ale mokry jest więc pewnie kilka kropli pocieknie.

Z dobrych rad Wujka Dobra Rada:
- zanim zaczniesz rozbierać cokolwiek przygotuj nową uszczelkę pod pokrywę (nie używa się starej nawet jeśli po zdjęciu wydaje się być nienaruszona),
- postaraj się nie "podziarać" powierzchni styku pokrywy z korpusem (to w przypadku gdyby stara uszczelka jednak stawiała opór i potrzeba będzie trochę perswazji),
- całość trzyma się w kupie nie tylko na śrubach, ale i magnetycznie, więc trzeba troszkę siły żeby rozebrać nawet gdy wszystko jest odkręcone...
a no, i to wcale nie musi być alternator :)

Zanim rozbebeszysz za dużo, sprawdź złącze alternatora (kostka 3-pinowa w gumowym kondonie pod zbiornikiem po lewej - może zajść potrzeba unieść zbiornik do pozycji serwisowej żeby się do tego dziadostwa dostać) - potrafi przestać dobrze stykać, dość znany problem, daje objawy jak padający alternator a przy okazji potrafi się stopić. Spora część użytkowników (ale nie wszyscy) załatwia problem lutując przewody na sztywno i pozbywając się problemu permanentnie; niestety wraz z możliwością nie-inwazyjnego serwisu alternatora w przyszłości...

W mojej krótkiej karierze Poskramiacza Wiader zdążyłem już mieć problem z tą nieprzyjemną zjawą. Też najpierw stawiałem na alternator, po rozebraniu okazało się że był już regenerowany :) więc poszedłem dalej po kabelkach i... przewody w kostce były tak prześniedziałe że urwałem wszystkie trzy próbując ją rozłączyć :) Załatwiłem problem jak zwykle po swojemu (wymieniając złącze na "współczesne standardy"), problem jak ręką odjął.

Powodzenia.
Duży Waran, zgrabna Dominisia. Na razie wystarczy.

tinek71
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 28, 2018 8:59 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ełk

Re: Regulator napięcia

#6 Post autor: tinek71 »

Super wielkie dzięki stawiam piwo Przy najbliższym spotkaniu pozdro lewo górę :isok2:

tinek71
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 28, 2018 8:59 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ełk

Re: Regulator napięcia

#7 Post autor: tinek71 »

Rozebrałem ,rozpiąłem kostkę bez wysiłku-styki wydają się ok ,tak po jednej jak i drugiej stronie ,więc trzeba jeszcze pomierzyć miernikiem ale myślę że to jednak alternator :sorry:

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Regulator napięcia

#8 Post autor: Pegaz »

tinek71 pisze:Rozebrałem ,rozpiąłem kostkę bez wysiłku-styki wydają się ok ,tak po jednej jak i drugiej stronie ,więc trzeba jeszcze pomierzyć miernikiem ale myślę że to jednak alternator :sorry:
Jeszcze warto sprawdzić kostkę gdzie jest bezpiecznik przy przekaźniku rozrusznika i sam przekaźnik. Tam też potrafi być problem z przewodzeniem prądu.
Zanim wyciągniesz alternator to najpierw zmierz napięcie międzyfazowe żebyś próżnej roboty nie robił.

tinek71
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 28, 2018 8:59 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ełk

Re: Regulator napięcia

#9 Post autor: tinek71 »

W końcowym efekcie padło na alternator i tak też było, dałem do przewinięcia (polecam firma gywer gościu zna się na robocie) przy okazji nowy akumulator i regulator napięcia i jest idealnie 14,4 ale największa to syf akcja wykonanie całej roboty samodzielnie naprawdę nic trudnego trzeba tylko uważać przy zdjęciu obudowy alternatora widziałem jak gościu na YouTube podważał w śrubokrętem ,Według mnie to jest proszenie się o kolejne kłopoty. Troszkę finezji jak podpowiedział kolega z forum i poszło Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc nieocenioną w tym przypadku :isok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”