Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Xenon2000
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:15 pm
Imię: Krzysztof
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

#1 Post autor: Xenon2000 »

Cześć, spotkał się już ktoś z takim strzelaniem do filtra jak na filmie ?
Z początku obwiniałem czujnik wałka rozrządu, lecz po wymianie zyskał tylko lepszą reakcje na manetke i spokojniejsze zejście z obrotów (wcześniej przy zejściu potrafił zafalować).
Bywa też ,że podczas jazdy potrafi nagle stracić moc. Pomaga mu wtedy nagłe zatrzymanie się i reset zapłonu.
Świece oczywiście wymienione, kostki wyczyszczone, przewody sprawdzone a wydech uszczelniony

https://youtu.be/_IUcK3gBSyA

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

#2 Post autor: zalmen3 »

Miałem tak dwa lata temu, na początek sprawdź czy nie stopiły Ci się kostki od alternatora i regulatora napięcia, u mnie to było główną przyczyną. Od razu okazało się, że aku dostało na tyle w tyłek, że wymagało wymiany. Potem znalazłem jeszcze zatkane odpowietrzenie baku. Usunięcie usterek pomogło i objaw się więcej nie pojawił.
http://hondavaradero.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=9929
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Xenon2000
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:15 pm
Imię: Krzysztof
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

#3 Post autor: Xenon2000 »

Znalazłem we wiązce dochodzącej do licznika nie podłączoną wtyczkę. Do czego powinna być podłaczona ?
Szukałem po schematach i wydaje mi sie ,ze to mikroprzełącznik od manetki sprzęgła.
Załączniki
20210614_153112.jpg
20210614_153112.jpg (1.31 MiB) Przejrzano 2930 razy

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

#4 Post autor: zalmen3 »

Jakie są kolory przewodów? Jednolicie pomarańczowy i jednolicie zielony? To by wychodziło, że to jest kierunkowskaz lewy (???).
Przełącznik od klamki sprzęgła miałby zielonobiały i zielonoczerwony.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Xenon2000
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:15 pm
Imię: Krzysztof
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

#5 Post autor: Xenon2000 »

Kostki przejrzałem, wszystkie idealne. Wężyki od baku okazaly się drożne. Stukanie pozostało, może być temu winna pompa paliwa ?

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

#6 Post autor: zalmen3 »

Może być, poczytaj komentarze pod filmem na YouTube, do którego link zamieściłem w swoim wątku. Właściciel tamtego Viadra pisze w nich, że przyczyną był u niego zapchany filtr węglowy w zespole pompy paliwa. Filtr jest niewymienialny, ale on go oczyścił przepompowując przez niego duże ilości paliwa.
IMPORTANT !!!! We have finally solved the problem. Two mechanics worked for days to solve that. We have realized that all the info about fuel pump of Varadero MK2 in the forums are wrong. There are actually 4 parts of the fuel pump but not 3 as mentioned diffeent forum topics.They are 1- pump 2- filter (a coarse filter) 3- pressure regulator 4- fine filter (carbon or whatsoever filter before the pressure regulator) First three can be seen and reachable/detachable when you open the metal box. But the 4th part (fine filter) is embedded inside the plastics body and you can not see it. This plastics body is not detachable and you can not dismount this fine filter. This fine filter was clogged of micro particals/residues. You need to rinse this fine filter by oil (by pouring oil from your gas tank, for example). You need this over and over again until you get rid of these micro particals. You will not believe your eyes that how much and how black would be your filling basket. So you need to clean/rinse this hidden fine filter. I did not change any part (pump or regulator). Now my bike runs as in its day 1. My bike started to have this problem after 95000 km. Note: we could not understand the relationship between this clogged filter and its blocking oil pass mechanism when the engine gets hot and fan gets on. As long as the fan does not run, this filter does not block oil pass. The heat triggers this phenomenon. Note 2: Best solution would be to buy new complete pump spare part from Honda. But it is SO expensive... I hope this helps to bikers who have similar problems. best regards,
Może u Ciebie jest analogicznie?
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Xenon2000
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:15 pm
Imię: Krzysztof
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Varadero 1000 SD02 Strzelanie do airboxa

#7 Post autor: Xenon2000 »

Problem rozwiązany, solidnie przepłukałem filtr obok pompy i stuki ucichły. Dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”