Bez ssania gasnie.

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Bez ssania gasnie.

#1 Post autor: RAFiS »

Witam. Kupilem motocykl varadero 1000 sd2 , w moto byl zle ustawiony rozrząd - nie odpalal. Rozrząd przestawilem , ładnie wkreca sie na obroty jednak pracuje tylko na ssaniu (ten suwak za lewą manetką) , jak go cofne w strone lampy moto gasnie, chyba ze go trzymam manetką na obrotach . Jak tego uzywać ? Tak ma być ? Ew gdzie szukać problemu?

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Bez ssania gasnie.

#2 Post autor: ADAMO16 »

Ustawiałeś wolne obroty pokrętłem po prawej stronie pod zbiornikiem paliwa?
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Bez ssania gasnie.

#3 Post autor: RAFiS »

Ja tego nie przestawialem , ale jutro przestawie. Dzisiaj niema mnie w domu . Zastanawiam sie czy to nie kwestia luzu zaworowego .

RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Bez ssania gasnie.

#4 Post autor: RAFiS »

Linke od obrotów tak dlugo wkrecalem i wykrecalem ze teraz wogole nawet na ssaniu już obrotów nie utrzymuje . W zasadzie krecenie ta linka nie przynosi zadnego rezultatu .

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

Re: Bez ssania gasnie.

#5 Post autor: adam3911 »

W sd02 z wtryskiem to nie jest ssanie tylko podniesienie obrotów na zimnym.
Kreciles linka za plastikowa końcówkę? Pokrec wkrętakiem, tam jest dróbka w tej końcówce, może plastik się obrocil

RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Bez ssania gasnie.

#6 Post autor: RAFiS »

Tak , krecilem tą linką , ona sie w wkreca i wykręca jednak nie wpływa to jakkolwiek na prace silnika , co w tym motorze wplywa na utrzymanie obrotów ?obecnie moto chodzi tylko trzymajac obroty manetką , nawet z wcisnietym ssaniem , czy co to tamcjest.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Bez ssania gasnie.

#7 Post autor: zalmen3 »

Obroty podtrzymuje stopień otwarcia przepustnicy. Linka "ssania" otwiera trochę przepustnicę i to samo robi linka z pokrętłem od regulacji wolnych obrotów, tylko znacznie bardziej precyzyjnie i w mniejszym zakresie. A najmniej precyzyjnie i w największym zakresie przepustnice otwiera manetka gazu.
Zrzuć bak i obudowę filtra powietrza, przejrzyj czy któraś z linek się nie zerwała/podwiesiła/nadmiernie wyciągnęła. Obejrzyj też klapy przepustnic, czy nie ma na nich nagaru (zdarza się jak odma za bardzo szaleje - pierwszym sygnałem, że tak może być jest spora ilość oleju na dnie obudowy filtra powietrza i wyraźne ślady spływania tegoż oleju bezpośrednio do gardzieli i na przepustnice właśnie - w obudowie są takie specjalne kanaliki do tego, ale jak leje za mocno to też nie dobrze) i się nie sklejają z krawędziami gardzieli. Jeżeli tak jest, to motocykl ma prawo się dławić, bo zakłócony jest przepływ powietrza na wolnych obrotach. Otwarcie przepustnic daje "odetchnąć" silnikowi i ten pracuje ("ssanie" i manetka dają wystarczające otwarcie, żeby zerwać film nagarowy, a linka regulacji wolnych obrotów może nie mieć już takiego zakresu otwarcia przepustnic). Nagar ten można usunąć delikatnie patyczkiem do uszu nasączonym w benzynie lub benzynie ekstrakcyjnej. Warto też przeczyścić powierzchnię gardzieli w miejscu styku z przepustnicami, a to będzie wymagało otwarcia ich i przytrzymania w tej pozycji podczas czyszczenia. Oczywiście działaj ostrożnie, żeby nic nie wpadło przez gardziele do silnika.
Jak już będziesz miał zdjęty bak, to sprawdź drożność odpowietrzenia baku (wężyki pod bakiem i króćce w baku), bo może robi ci się podciśnienie w zbiorniku i paliwo niechętnie płynie do pompy.
Na razie nie mam więcej pomysłów na podstawie Twojego opisu.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Bez ssania gasnie.

#8 Post autor: RAFiS »

Sprawdzalem jak działa ten mechanizm ssania , i nawet ruszajac ciegno na przepustnicach odpowiadajace za ssanie przepustnice sie nie uchylają , pytanie czy powinny ?

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

Re: Bez ssania gasnie.

#9 Post autor: adam3911 »

Sprawdź linkę regulacji obrotów, że się kręci nie oznacza że uchyla przepustnice, może tam coś nie tak

RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Bez ssania gasnie.

#10 Post autor: RAFiS »

No wlasnie chodzi o to ze ona tej przepustnicy nie uchyla , pomoimo , ze te zaworki co są na przepustnicach wyciąga .

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Bez ssania gasnie.

#11 Post autor: zalmen3 »

To możliwe, że masz odpowiedź, teraz musisz to rozebrać i zobaczyć dlaczego nie działa ;)
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Bez ssania gasnie.

#12 Post autor: RAFiS »

Problem chyba zostal rozwiazany , ktos grzebał i śruba regulacyjna od uchyłu przepustnicy byla wykrecona calkowicie , na tyle ze przy zamknietej przepustnicy , nawet jej nie dotykała .
Załączniki
Screenshot_20230422-080949~2.png
Screenshot_20230422-080949~2.png (1013.24 KiB) Przejrzano 2317 razy

RAFiS
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:54 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2005

Re: Bez ssania gasnie.

#13 Post autor: RAFiS »

Takwięc wszystkim którzy próbowali pomóc bardzo dziekuje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”