Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#106 Post autor: melon1968 »

Gdzieś tu czytałem o tym bo fizycznie tej tulejki mosiężnej bez przecięcia opaska oem nie ściśnie. Ale ktoś pisał, że robił nadwymiarowe co by po przecięciu i skręceniu szpary nie było. Jak by wodą przeciął to by była gitarra. Ja miałem takie robić ale wcześniej sprzedałem Viaderko . :)

stx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 06, 2023 11:13 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: 1000XL SD2 ABS
Rocznik: 2004

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#107 Post autor: stx »

Witam.

Kolejny zbiornik wyjeżdżony, ciepłe wieczory i noce sprzyjają wożeniu sie po okolicy.

Kolejne detale na liste "TO DO" zapisane.

...czyli będą uszczelki w wydechu wymieniane (jak tylko uznam ze sobie przerwę od jazdy mogę zrobić;) albo dwutygodniowy deszcz wyskoczy ;) )

Po lekturze forum i wątku wiecznych tulejek mosiężnych oraz konieczności ich przecinania (lub nie) ..... w ramach przygotowań :
1. Kupiłem metr taśmy miedzianej (1000x30x3mm)
2. końcówki wytnę w trójkąty tak żeby pasowały do siebie
-------\ \----------
_____/ /_______
3. zawinę to na rurce 38 mm (albo 40 z dobranym luzem na zamku ;) )
4. Dodam pastę i ... zamelduje jak to się uszczelniło po montażu

Co do ryzyka urwania szpilek w cylindrach - wypadałoby to "na goraco" wykręcać (i jakoś pogodzić opcję oparzeń o gorące wydechy ze zmniejszeniem szans na dodatkową robotę)

Miedź nie mosiądz ale ... uszczelki kolektora są miedziane więc o temp. się nie martwię. Płaskownik aluminiowy (do nabycia w OBI : https://www.obi.pl/profile/gah-alberts- ... /p/1230127) tez pewnie by to uszczelnił .. ale co tam - niech Varadero ma "na bogato" .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#108 Post autor: zalmen3 »

Ja nic nie zmieniam już. Moje rozwiązanie się sprawdza, wczoraj zrobiłem, między innymi, Stelvio i może raz strzeliło, myślę, że to jest już taka charakterystyka tego motocykla :isok2: :cool1:
Załączniki
Screenshot_20230627-222757~2.png
Screenshot_20230627-222757~2.png (796.47 KiB) Przejrzano 1224 razy
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

stx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 06, 2023 11:13 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: 1000XL SD2 ABS
Rocznik: 2004

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#109 Post autor: stx »

No i zrobione.
"Biżuteria" do hondy na zdjęciu (oryginalna jedna uszczelka- na wzór i wymiar)
Uszczelki ostatecznie docięte z płaskownika miedzianego i zmontowane na pastę Bosal.
Zaciski - nierdzewka do węży hydraulicznych za jakieś grosze do kupienia na All..ro..

Cały wydech (bez tłumików) można zmontować na stole - da się go od dołu założyć bez większych kombinacji tylko przy demontażu. przed okręceniem od cylindrów, dobrze jest flamastrem położenie tylnej rury w stosunku do "portek" zaznaczyć.

Pierwsze odpalanie po zimie w garażu: wszystko działa" .. teraz tylko lepszej pogody wypatruję.
Załączniki
Biżuteria Varadero
Biżuteria Varadero
Varadero jewellery.jpg (60.5 KiB) Przejrzano 133 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”