Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
messix
Udaje motocyklistę
Posty: 137
Rejestracja: śr mar 30, 2016 5:40 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Husaberg-Honda
Model: FE 450-Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#61 Post autor: messix »

Teraz wszystko jasne

Podsumowujac: Do przedlifta idzie jedna uszczelka 43mm x 48.5mm x 20mm
Oraz dwie 39mm x 45mm x 24mm

Awatar użytkownika
Markuskl
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 147
Rejestracja: pn maja 23, 2011 9:10 pm
Lokalizacja: Rawicz

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#62 Post autor: Markuskl »

Koledzy, takie szybkie pytanie. Jutro właśnie będę składał kominy do kupy i mam na łączeniach dosyć głębokie wżery. Stosujecie jeszcze pod uszczelki jakiś uszczelniacz czy tylko samą uszczelkę, jest dosyć miękka, ale czy to wystarczy?

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#63 Post autor: LukasW »

Ja zawsze daję do takich rzeczy pastę Liquid moly . Lżej się składa i pewna robota. Ale najpierw wyczyść to wszystko dobrze.

Swiezak
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn maja 18, 2015 4:50 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#64 Post autor: Swiezak »

Składam wydech i mam pytanie czy flansza kolektora powinna stykać się z głowicą czy to normalne że jest kilka mm odstępu

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#65 Post autor: melon1968 »

Tak ma być :)

Swiezak
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn maja 18, 2015 4:50 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#66 Post autor: Swiezak »

Dzięki wielki!
Pozostało mi założyć prawy wydech i składać wszystko do kupy. Przy wkładaniu prawego wydechu wystąpił mały problem ponieważ uszczelka nie chce wejśc w kielich do konca... jutro bede dalej rozciagal kielich

messix
Udaje motocyklistę
Posty: 137
Rejestracja: śr mar 30, 2016 5:40 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Husaberg-Honda
Model: FE 450-Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#67 Post autor: messix »

No wiec wymienilem dzis uszczelniania wydechow. Cala akcja trwala 4h, nie do konca rozumiem panike siana przez niektorych jaka to ciezka operacja.
Na poczatek zdejmuje sie tylne plastiki razem z centralnym mocowaniem kufra, no i steleze jesli ktos posiada. Kanapa, przednia dolna oslona silnika i to wszystko.

Odkrecenie tlumikow to moment, potem odkrecenie tego laczenia kolektorow. Odkrecenie kolektorow od glowicy, to jest najtrudniejszy moment bo mozna urwac szpilki, ja oczywiscie w przedniej (CALE SZCZESCIE) urwalem. Troche kombinacji i wyszly.

Stopki centralnej absolutnie nie trzeba demontowac- kolektory wychodza ale trza troche pokombinowac, ze 2-3 razy zmienic moto z centralnej na boczna i wydechy wolne

Potem bierzemy breche, roziagamy blachy na koncach, wszsystko wyglancowane druciakiem i papierem sciernym- wkladanie z powrotem do moto.

Smarowanie pastą do wydechow, wkladanie nowych uszczelek, skrecanie wszystkiego i buczy :clap: :clap:

Kilka fot
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

xalps
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 08, 2014 1:57 pm
Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Rocznik: 2009

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#68 Post autor: xalps »

Super to opisałeś. Jutro zabieram się za swoją - uszczelkę:P

No i pytanie - jeśli chce wymienić tylko tą kolektor-kolektor (pionowa rura za tylnym cylindrem)
to chyba nie ma sensu odkręcać całych tłumików z uchwytów, jak na Twoich zdjęciach,
czy się mylę i nie dam rady wyciągnąć/zmontować kolektorów bez totalnego wymontowania całych tłumików?

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#69 Post autor: LukasW »

xalps pisze:Super to opisałeś. Jutro zabieram się za swoją - uszczelkę:P

No i pytanie - jeśli chce wymienić tylko tą kolektor-kolektor (pionowa rura za tylnym cylindrem)
to chyba nie ma sensu odkręcać całych tłumików z uchwytów, jak na Twoich zdjęciach,
czy się mylę i nie dam rady wyciągnąć/zmontować kolektorów bez totalnego wymontowania całych tłumików?
Odkręcasz przednie mocowanie kolektora do silnika , tyłu nie ruszasz bo nie trzeba, jednak obydwa wydechy trzeba zdemontować inaczej nie wyjmiesz kolektora. Jeśli nie masz stelaża do kufrów to temat do ogarnięcia w kilka minut.

xalps
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 08, 2014 1:57 pm
Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Rocznik: 2009

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#70 Post autor: xalps »

tak patrze na to i kombinuje czy nie lepiej dobrać się poprzez demontowanie baku i tylnego koła.
Odkręcić mocowanie do tylnego cylindra i opaskę od kolektora z drugiej strony - no i tu pytanie - wyjdzie, nie wyjdzie....

xalps
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 08, 2014 1:57 pm
Marka motocykla: Xl1000
Model: SD02
Rocznik: 2009

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#71 Post autor: xalps »

zrobione, jedynie co musiałem odkręcić to osłona łańcucha. da się to zrobić bez zdejmowania całych kolektorów, tłumików :clap:


1. zdjąć osłonę łańcucha
2. odkręcić obejmę kolektora - przy cylindrze (ze szpilek, dwie nakrętki)
(warto założyć jakąś opaskę na kolektor/trytka aby nie zsunęła się ta obejma całkiem z kolektora, po tym jak wyjmiemy go z kielicha,
mi się trafiło i był problem nałożenie jej od spodu.)
3. odkręcamy opaskę, najlepiej od razu mocno poluzować, rozciągnąć i zsunąć całkiem na dół, mi mocno przeszkadzała w trakcie pracy, a później, przy rozciąganiu kielicha i tak musiałem ją zsunąć.
4. wyjmujemy kolektor z kielicha, lekko obracając/kręcąc i ciągnąc do góry. całkiem trudno go wyjąć na zewnątrz, poza tę wnękę nad wahaczem, ale ja tego nie robiłem i nie ma potrzeby.
5. czyścimy wnętrze gniazda/kielicha po resztkach starej uszczelki, niewiele jej tam zresztą zostało:)
6. długim i dużym śrubokrętem rozginamy kielich/gniazdo kolektora tłumików, papierem ściernym czyścimy gniazdo od wewnątrz z resztek uszczelki
7. nasuwamy uszczelkę na kolektor (ten od strony cylindra), odwrotnie nie proponuję, tzn wkładać w kielich a później wciskać kolektor. samą uszczelkę lekko posmarowałem na zewnątrz olejem aby lżej wchodziła w kielich (to najtrudniejszy moment, walczyłem z 15 minut)
8. tu już z górki, naprowadzić kolektor na gniazdo cylindra, można się wspomóc szczypcami aby obrócić kolektor który już z opaską siedzi w kielichu/gnieździe, obejma na szpiki, nakrętki, dokręcenie opaski na połączeniu kolektorów....


z dojazdem na miejsce boju, wymianą oleju i płynu hamulcowego wyszło niecałe 3h roboty.
[nie liczę demontażu osłony dolnej silnika, którą rozmontowałem sobie wcześnie, aby wymienić filtr oleju i jej montażu]

parę fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://drive.google.com/open?id=0B7dOx ... Eya0JUN1FF
https://drive.google.com/open?id=0B7dOx ... RIVVJEOF9r
https://drive.google.com/open?id=0B7dOx ... 9tc3J0SnZ3
https://drive.google.com/open?id=0B7dOx ... NBcGNuRnpr

Jarek74
Udaje motocyklistę
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2016 9:58 am
Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: CRF 1100L AS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kórnik

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#72 Post autor: Jarek74 »

Uszczelka wydmuchana doszczętnie, varadero zaczęło gadać jak Drag Star na V&H.
Wymieniona na Athenę, duuużo ciszej :isok2: , ale są już zamówione z mosiądzu :)

Awatar użytkownika
ostry4td
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 11, 2016 7:00 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#73 Post autor: ostry4td »

Też ostatnio wymieniłem uszczelkę, tą przy amorku, wymiana nie jest skomplikowana. Ja musiałem zdemontować stelaże od kufrów, wydechy, później odkręciłem przedni kolektor i obejmę przy łączeniu tylnego. Zsunąłem kolektor na łączeniu i już miałem dostęp do tego co trzeba, wyczyściłem (chociaż po uszczelce nie było już nawet śladu ;D) dałem pastę do połączeń układów wydechowych założyłem nową uszczelkę (oryginał 28,29zł) i poskładałem. Najgorsze było zsunięcie i założenie kolektora na tylnym łączeniu, ale da się to zrobić. Trochę gimnastyki i się udało. Teraz varadero znowu cyka jak zegarek ;)

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#74 Post autor: eneron »

Powtórka z rozrywki.... dziś wyciągnąłem moto z zimowego snu, poleciałem na badanie techniczne, wracając odwinąłem na dwójce mocniej i tragedia - zaczął znowu pierdzieć :thumbdown: ;(

Trzeba będzie przechodzić przez to jeszcze raz......Tym razem postaram się już z brązu założyć. Dobrze, że przed przeglądem uszczelka nie puściła :hystery:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

Re: Wydmuchana uszczelka wydechu (???)

#75 Post autor: Wild Hog »

eneron pisze:Tym razem postaram się już z brązu założyć.
Można kupić gdzieś w normalnej cenie, czy też ktoś (lub Ty sam) będzie dorabiał?
Całkiem niedawno też mi wywaliło tą przy tylnym cylindrze i czuję że za jakiś czas to się powtórzy, a własnie te z mosiądzu są podobnież o wiele trwalsze.
Co do ceny, to jak szukałem to były gdzieś w Niemczech, bodaj po 50 euro za mały mosiężny krążek....
Bond. James Bond.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”