Wydech

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#106 Post autor: kolim »

bobatoma pisze:Z tego co wiem zakladał już komus z Warszawki lub okolic i ma na nich namiary.
Sa dwa viadra w naszym klubie z wydechami od edka...

Moje (glosne) i krzyska z Marek (cichsze)

Jak cos daj znac mozemy sie spotkac ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
rumun
Udaje motocyklistę
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 07, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#107 Post autor: rumun »

ok ten weekend odpada bo lece do Wisły ale dam znać

Awatar użytkownika
rumun
Udaje motocyklistę
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 07, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#108 Post autor: rumun »

jaki czas robocizny P. Edek przewiduje na zrobienie pary kominów w Viaderku ? jaki koszt i jak mozna to dajcie jakiś namiar na siebie tel. ta sie spotkamy posłuchać jak to gra

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#109 Post autor: kolim »

Edek umawia sie na konkretny dzien potrzebuje na to dzien max dwa...

Koszt musisz zadzwonioc i sie dowiedziec ale chyba okolo 250zl za sztuke (tak mi sie wydaje) numer masz u mnie w profilu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzesieK
Udaje motocyklistę
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 9:45 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Marki

#110 Post autor: KrzesieK »

Witam!Cała robota zajmuje mu 2 dni.Trzeba tylko wymontować i dowieść kominy.Nie przechowuje motocykli,bo nie ma gdzie i boi się żeby ktoś ich nie zwinął.Koszt to 220 za sztukę.

Awatar użytkownika
rumun
Udaje motocyklistę
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 07, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#111 Post autor: rumun »

KrzesieK pisze:Witam!Cała robota zajmuje mu 2 dni.Trzeba tylko wymontować i dowieść kominy.Nie przechowuje motocykli,bo nie ma gdzie i boi się żeby ktoś ich nie zwinął.Koszt to 220 za sztukę.
witam - dzisiaj dzwonił do Ciebie mój kolega Piotrek juz wszystko wiem - on wstawia w piątek , zobacze jak to gra i pewnie też sie ustawie na robote kominów -= dzięki za info

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

Witam wszystkich

#112 Post autor: Edzio »

Widzę że troszke się tu pisze o mnie i mojej robocie :D ,jest mi bardzo miło że co jakiś czas jeden z was powierza mi kawałek swojego motocykla do poprawy tego i owego .Pragnę zdementować jedną krążącą informację o czasie realizacji w/w przeróbki fabrycznego układy wydechowego od Hondy Varadero ,na początku w ubiegłym roku jak zaczynałem przeróbki tłumików udawało mi się robić tylko jeden tłumik dziennie. Obecnie wygląda to troszke lepiej bo jestem w stanie zrobić jednego dnia 2 i pozostaje mi deko czasu na rozmontowanie i przygotowanie dwóch następnych do składania .Cena takiej przeróbki z dożywotnią gwarancją od dłuższego czasu się nie zmieniła i wynosi 220pln lub taniej na gorszych materiałach i roczną gwarancją .Na chwilę obecną robiłem już 6 kompletów do Varadero do różnych modeli z katalizatorem i bez, który jeśli już jest to go usuwam dla poprawienia momenty obrotowego i dźwięku w dolnym zakresie obrotów silnika. Służę też pomocą w razie gdyby ktoś zdecydowałby się przeroboć swój układ wydechowy sam .Mam nadzieje że jeszcze wiele razy na tym forum będziemy mieli okazję czytać pozytywne opinie o mojej robocie chociaż jeżeli będę zasługiwał na kilka gorzkich słów przyjmę je z pokorą i będę starał się robić coraz lepiej ku waszemu i innych zadowoleniu :lol: .
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
rumun
Udaje motocyklistę
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 07, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#113 Post autor: rumun »

Edzio ostatnio był u Ciebie mój serdeczny kolega z Legionowa Piotrek - jest zadowolony z brzmienia kominów ale wyjazd z podziemnego parkingu w jego bloku doprowadza sąsiadów do kurwicy , Piotrek jest teraz na etapie zrobienia czegoś do lekkiego przyciszenia tak zwany DB Killer pewnie jest i u Ciebie to do zrobienia ? chodzi o to co by ma miasto miec kilka DB więcej a jak sie trafi dalszy przelot to zakładamy ,,DB Killera" i mamy ciute ciszej --- co ty na to ?

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#114 Post autor: Pretor »

hehe dobre. W niedługim czasie każdy użytkownik takich wydechów (w sumie innych też) będzie miał pod siedzeniem zestaw DB Killerów. W zależności od miasta, państwa, pogody, w.n.p.m., humoru policjanta, własnego nastroju itp będzie zasadzał sobie odpowiedni. W sumie to nie jest głupie rozwiązanie. :wink: :lol:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
bobatoma
Rekrut
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 3:22 pm
Lokalizacja: Głogów Młp

#115 Post autor: bobatoma »

Edzio cześć namawiałeś mnie ale ja sam sobie zrobiłem i cudnie wyszło
Zajebiście lubie pić kefir....

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#116 Post autor: Edzio »

rumun pisze:Edzio ostatnio był u Ciebie mój serdeczny kolega z Legionowa Piotrek - jest zadowolony z brzmienia kominów ale wyjazd z podziemnego parkingu w jego bloku doprowadza sąsiadów do kurwicy , Piotrek jest teraz na etapie zrobienia czegoś do lekkiego przyciszenia tak zwany DB Killer pewnie jest i u Ciebie to do zrobienia ? chodzi o to co by ma miasto miec kilka DB więcej a jak sie trafi dalszy przelot to zakładamy ,,DB Killera" i mamy ciute ciszej --- co ty na to ?


Bardzo dobry pomysł czasami ratujący daleki wypad .Ostatnio znajomy opowiadał mi że na Austrijackiej autostradzie zatrzymali kolesia na głośnych kominach Austrijackie psy i gdyby nie miał przy sobie DB-Kilerów i gdyby przy nich nie zamontował to nie pojechałby dalej.Poza tym myślę że Polskie pały też coraz częściej będą się nas czepiać naszych głośnych kominów w miarę jak przyrasta liczba motocykli w naszym kraju a głównie z powodu tych którzy czasem deko przesadzają z wypruwaniem tłumików kompletnie ze wszystkiego. Nie raz już jadąc sobie spokojnie zostałęm ciężko przestraszony jak jakiś cymbał z prędkością 2 razy większą przejechał obok mnie drąc się potwornie głośno i brzydko ,mał człowiek zawału nie dostanie , i takich raczej należało by tępić.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#117 Post autor: Edzio »

bobatoma pisze:Edzio cześć namawiałeś mnie ale ja sam sobie zrobiłem i cudnie wyszło


Cieszę się że sam sobie poradziłeś i że jesteś zadowolony z efektów własnego pomysłu i pracy-ja też tak zaczynałem.Jakby było takich jak ty więcej na samodzielną przeróbkę to podaje link do mojej aukcji alledrogo z wieloma informacjami na temat takiej przeróbki łącznie z linkiem do forum ogólnego i mojego wontku o przeróbkach tłumików:

http://moto.allegro.pl/item675287043_du ... guzzi.html
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
bobatoma
Rekrut
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 3:22 pm
Lokalizacja: Głogów Młp

#118 Post autor: bobatoma »

No ja jakis miesiąc temu rurki od ciebie wziąłem a oto jakie komny zrobiłem.

[/img]http://picasaweb.google.pl/bobatoma/NowyFolder
Zajebiście lubie pić kefir....

Awatar użytkownika
cheniek
Rekrut
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 10, 2008 6:02 pm
Lokalizacja: Pszczyna

#119 Post autor: cheniek »

Witam

Mogę prosić o jakieś zdjęcia przerobionych tłumików do wiaderka w wykonaniu Edzia ?

Z góry dzięki :)

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#120 Post autor: Edzio »

cheniek pisze:Witam

Mogę prosić o jakieś zdjęcia przerobionych tłumików do wiaderka w wykonaniu Edzia ?

Z góry dzięki :)


No masz racje proś kolegów którym już przerabiałem o fotki jak to wygląda po przeróbce bo ja tylko mam fotostory z etapów prac przy przeróbce :roll:
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”