Spotkania w Chudowie pod zamkiem

Lokalne pogawędki i spotkania
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#106 Post autor: TomekJ »

Baniol pisze:Ale cisza. Jutro na Chudów proszę. Nie ma wymówek. Tylko proszę nie jechać w samych kąpielówkach. Ja pierdziu ale upał. Jutro ma trochę popadać. Chyba dam sobie umyć w deszczu Honię razem ze sobą.
Jutro o tej porze teorię zdaję, więc sorki...
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#107 Post autor: Baniol »

Spoko, to teraz powiedz czy zaliczyłeś teorię? Sam się jakoś do tego przymierzam ale nie mam silnej motywacji. Chudów za nami. Jak zwykle było fajnie.
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#108 Post autor: TomekJ »

Baniol pisze:Spoko, to teraz powiedz czy zaliczyłeś teorię? Sam się jakoś do tego przymierzam ale nie mam silnej motywacji. Chudów za nami. Jak zwykle było fajnie.
Spoko, to akurat bez problemu. Zawsze to też okazja żeby poprzypominać sobie przepisy, a niektóre są doprawdy osobliwe ! :D
10 sierpnia praktyczny. Oddam pół królestwa i rękę królewny komuś, kto da pojeździć slalom wolny gladiusem ;) Albo jeszcze lepiej: komuś, kto ma znajomego egzaminatora ! :D
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#109 Post autor: Baniol »

Właśnie ja padam tylko na wolnym slalomie . Po jakiego ch...a ktoś coś takiego wymyślił? Gdzie Ty w życiu będziesz napierdzielał takie slalomy? Przed światłami? Przed Lidlem z zakupami? To jest tak głupie, że z tego powodu nie idę na prawko bo szkoda mi kasy. I pewnie innym też ale ja mam 125 a ktoś ryzykuje na mocniejszych maszynach. Sami ustawodawcy doprowadzają do patologii bo egzaminy kosztują a zdanie ich ( i niech mi tu nikt nie wmawia, że to proste i że się wystarczy przyłożyć ) to nie taki pikuś. Ja na razie czekam czy coś się jeszcze wyklaruje nowego bo posłowie to z nudów coś nowego pewnie spłodzą. No i zbieram ciągle doświadczenie w jeżdżeniu więc to też ma +.
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#110 Post autor: TomekJ »

Baniol pisze:Po jakiego ch...a ktoś coś takiego wymyślił? Gdzie Ty w życiu będziesz napierdzielał takie slalomy?
Nigdzie. Bo nie o poziom wyszkolenia tu chodzi, tyko o nabijanie kasy. O napełnianie świniom koryta. I żeby było jasne: świniom z lewa, świniom z prawa, świniom z centrum. Bo świnia zawsze będzie świnią, niezależnie z której strony sceny stoi.
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#111 Post autor: sliwa »

Tomuś czy jak już zdasz to możesz mi odstąpić materiały do nauki bo chyba też się skuszę i na wiosnę pójdę na prawko.

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#112 Post autor: TomekJ »

sliwa pisze:Tomuś czy jak już zdasz to możesz mi odstąpić materiały do nauki bo chyba też się skuszę i na wiosnę pójdę na prawko.
Nie ma sprawy, aczkolwiek nie wiem, czy rozczytasz się w moich notatkach :) Natomiast polecam to: http://grupaimage.pl/sklep,545
A jak będziesz chciał to (o ile zdam praktykę) pożyczę Ci też pachołki - wprawdzie wiaderko to nie gladius, ale zawsze to jakiś trening :D
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#113 Post autor: sliwa »

No ja w przeciwieństwie do ciebie bardziej obawiam się teorii bo nie lubię się uczyć , o praktykę jestem spokojny.

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#114 Post autor: Baniol »

No to ja Wam podaję stronkę gdzie testuję sobie zaliczanie pytań. To fajna stronka, płatna ale warto.
http://www.ekursy.prawojazdy.com.pl/kursy
Szkoda, że Was nie było dzisiaj z nami na Równicy. Co prawda dopadła nas burza ale to dodatkowa atrakcja. Przeczekaliśmy w knajpie. Kurde no weźcie się kiedyś do kupy i pojedźmy gdzieś razem. Mamy już sporą ekipę, chyba 15 moto jak nie więcej. Zawsze ktoś jedzie tak jak teraz. 2.08 jedziemy na Górę Św Anny na pielgrzymkę motocyklistów a potem gdzieś w cholerę gdzie się da. Co Wy na to? Oczywiście w czwartek wszystko jak zawsze ustalamy w Chudowie. To stały punkt. Jak wiemy co i gdzie to weekend nasz. Myślę, że teraz w czwartek dacie radę. Dawno Waszych fejsów nie widziałem
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#115 Post autor: TomekJ »

Śliwa, ja też byłem spokojny o praktykę. Tak spokojny, że przystępując po kursie do egzaminów od razu zaklepałem sobie termin praktyki i teorii tego samego dnia, " z marszu". Było to dokładnie 2 lata temu ! :D

Baniol, czwartek to jest dla mnie pora o.d.r. (o dupę roztłuc). Mało czasu mam w tygodniu, sorki. Natomiast jeśli uzgodnicie jakąś konkretną trasę, to z miłą chęcią się podepnę. Na Ankę też mogę skoczyć (byle nie A4-ką ! ;) ), choć ze mnie zdeklarowany ateusz

P.S. A jakby ktoś chciał się dołączyć, to zapraszam: http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... 530#p77530
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#116 Post autor: sliwa »

Tomek nie żebym się chwalił ale zdając na b nie przejechałem nawet 100 m i usłyszałem od egzaminatora " ja już bym z panem dalej nie jechał bo widzę ze umie pan jeździć " po czym zasłonił ekran kamery i pojechaliśmy oglądać przyczepy bo był zainteresowany zakupem. Myślę że na A będzie podobnie :)

Awatar użytkownika
imnariel
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:30 pm
Imię: Maria
Marka motocykla: BMW
Model: F650GS
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Czaniec

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#117 Post autor: imnariel »

W czwartki w Chudowie od święta pojawiam się i ja. Siedzę zazwyczaj przy dość babskim stoliku ;-))
(błękitny BMW F650GS, kamizelka POLSKA z nickiem, biały Nolan)

Co do egzaminu praktycznego - jesli masz problem z manewrami na placu - zmień instruktora na takiego, co będzie uczył.
Z wolnym slalomem nie miałam problemu, generalnie jakbym od początku miała dobrego instruktora to by mi wszystko szybciej poszło. Dobrym instruktorem okazała się niska kobieta! Mina pierwszego instruktora jak mu oświadczyłam, że za tydzień mam pierwszy egzamin - bezcenna! Nie umiałam wtedy jeszcze połowy rzeczy na placu. Zdane za drugim razem, jak już jeździłam od 2 miesięcy XL125. Jestem niska i chuda, więc raczej jestem w grupie z mniejszymi szansami na okiełznanie 'bestii'. Więc nie miałcz, tylko działaj ;-) - jesli chcesz mogę opowiedzieć całą, długą historię na Chudowie. Jeśli Ci się nie spieszy, to polecam ostatnie, jesienne egzaminy, chcą się chyba pozbyć papierów, by ich potem nie przesyłać do Wydziału Komunikacji a potem sciąganie ich na wiosnę znów jak się petent pojawi. Brałam udział w dwóch egzaminach - w obu przypadkach odebrałam egzaminatorów jako życzliwych, w pierwszym przypadku wręcz chciał wszystkich puścić i go rozczarowałam kładąc moto przy hamowaniu awaryjnym (leci - nie łapię).

Co do teorii - polecam przeczytać trochę teorii a potem porobić testy tutaj: http://www.zdamyto.com/nowe_testy_prawo ... gorie_ACDT
Jakieś 20 pln na miesiąc - nie tylko uczysz się teorii czy odpowiedzi, ale przede wszystkim sposobu w jaki te pytania są formułowane. W poczekalni tłumaczyłam Panu, który oblał co napisał źle, mimo jego przekonania, że jak jeździ zawodowo i jak jeździ od nastu lat to on przepisy zna, punkt po punkcie przekonywał się jednak, że może się trzeba pouczyć przed egzaminem... Ja na 3 egzaminy (jeden mi się jeszcze przeterminował) zdałam dwa razy. Nie uważam bym znała super przepisy, ale trochę nauki, oraz wspomniane testy, dały taki efekt :-)

Uważam, że dobrze, że egzamin jest trudniejszy. Uważam też, że przy dobrym instruktorze jest do zdania po 20h jazd. Ale niestety poziom egzaminowania się podniósł a poziom nauki nie. No cóż, nie będziemy wymagać od instruktorów, to nie będą uczyć techniki.
Przychodzisz do domu, otwierasz piwo, siadasz na fotelu, a wokół cisza...
I wtedy sam wybierasz co to jest: samotność czy wolność.

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#118 Post autor: TomekJ »

imnariel pisze:Co do egzaminu praktycznego - jesli masz problem z manewrami na placu - zmień instruktora na takiego, co będzie uczył.
Imnariel, jestem po teorii zdanej bezproblemowo. A jeśli chodzi o praktykę i rady typu "zmień instruktora" - cóż, ja wiem, co potrafię.
Zaś co do egzaminu praktycznego to pozostanę przy swoim zdaniu: slalom wolny nie ma nic wspólnego z jazdą po drogach publicznych.
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#119 Post autor: Baniol »

Trza się dobrze nawalić to slalom idzie jak po maśle :)
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Spotkania w Chudowie pod zamkiem

#120 Post autor: TomekJ »

Baniol pisze:Trza się dobrze nawalić to slalom idzie jak po maśle :)
Znasz to z autopsji ? ;) :D
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”