



Do płock1964: Wiem, że już jest wątek o lusterkach na forum, jednak od 5 lat nieaktywny, dlatego pozwoliłem sobie na podobny temat przy małych Viaderkach. Ale głowę już popiołem na znak pokuty posypałem.
Jak jeszcze polejesz, to będzie dobrze.waldeman pisze:Zawsze mnie wkurzało zbyt małe pole widzenia w lusterkach zamontowanych seryjnie. Ramiona kierowcy zasłaniają pół lusterek. W internecie znalazłem coś takiego: http://www.moto-akcesoria.pl/mocowanie- ... mw,p,44534 , ale cena trochę z sufitu - 200 zł. Poświeciłem jedno popołudnie i kawałek blachy 15 mm, żeby samemu zrobić coś takiego. Poszerzają o 4 cm na stronę, spisują się całkiem nieźle.
![]()
![]()
![]()
Do płock1964: Wiem, że już jest wątek o lusterkach na forum, jednak od 5 lat nieaktywny, dlatego pozwoliłem sobie na podobny temat przy małych Viaderkach. Ale głowę już popiołem na znak pokuty posypałem.
Nie ma sprawy, jak będziesz w mojej okolicy to zapraszam. Do tego czasu nastawię paliwo i wypróbuję przerobić motocykl. Myślę, że do wykorzystania jest zbiornik paliwa, kolektory wydechowe, tłumik i wężyki. Przynajmniej nie będzie stał bezczynnie w garażu całą zimę. https://www.youtube.com/watch?v=PLAYRfRCA2UJak jeszcze polejesz, to będzie dobrze.
waldeman pisze:Nie ma sprawy, jak będziesz w mojej okolicy to zapraszam. Do tego czasu nastawię paliwo i wypróbuję przerobić motocykl. Myślę, że do wykorzystania jest zbiornik paliwa, kolektory wydechowe, tłumik i wężyki. Przynajmniej nie będzie stał bezczynnie w garażu całą zimę. https://www.youtube.com/watch?v=PLAYRfRCA2UJak jeszcze polejesz, to będzie dobrze.
I drgania przestają mieć znaczenie![]()
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
W standardowych lusterkach nie widziałem nawet tego, że ktoś zabiera się do wyprzedzania mnie - standardowy rozstaw jest tak debilnie dobrany, że dużą część widoku stanowiło odbicie moich ramion. Walcząc z problemem dokleiłem sobie okrągłe lustereczka panoramiczne i było o tyle lepiej, że już coś tam z tyłu widziałem, ale obrazek był maleńki i bardzo fałszował ocenę odległości pomiędzy mną a tym, kto jechał za mną. Dlatego w końcu udziergałem sobie takie coś z grubego płaskownika duraluminiowego:płock1964 pisze:A poważnie, takie mocowanie ma wadę, wprowadza duże drgania.
Jasne, że lepiej. Znajdź takie same jak oryginalne, tylko że dłuższe no i oczywiście za rozsądną cenę i podlinkujmichalwnuk4 pisze:A nie lepiej kupic lusterka z dluzszymi ramionami
Browarki to ja ciągnę właśnie przy robocie ! Dzięki temu szybko się spala, więc da się więcej wypić (co widaćsliwa pisze:A ty pieronie nie umiesz se usiąść na rzyci i browara napić ino durś kombinujesz ulepszasz
skorzystałem z Twojej metody chyba z pół roku temuTomekJ pisze: Polecam tą metodę serdecznie !