Wybór kasku

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybór kasku

#1 Post autor: Pretor »

Będę zmieniał. Kask. Do tej pory jeździłem w otwartym modelu Nolan N41. Ze wzgledu na bezpieczeństwo chcę zamienić na kask ze szczęką lub integralny.
Mam już pewne spostrzeżenia. Otóż miałem przyjemnośc przejchać się w kasku firmy Airoh model SV55 z otwieraną przyłbicą. Wrażenia nie są zbyt pozytywne. Co dziwne wydaje się sporo głosniejszy zwłaszcza przy niższych prędkościach niż otwart Nolan ! Dodatkowo upierdliwe jest parowanie szybki na postoju nawet po zastosowaniu antyfoga.
Zrezygnowałem z zakupu tego modelu. Będę testował kolejne zanim cos kupię. Zastanawiam się jednak czy całkowicie nie przesiąść się na kask integralny. Najbezpieczniejszy i najcichszy.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Coś mi się wydaje że jednak wybiorę Nolana 102 n-com. Przemawia za nim dobra opinia no i nowa opcja tzw. n-com. Dzięki niej będzie mozna już za pomocą fabrycznych upgradeów zamontować słuchawki, mikrofon, bluetoota, intercom itp
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

[color=red]WYBÓR KASKU[/color]

#3 Post autor: Dukii »

Cześć Ludzie :lol:

piszcie o swoich kaskach.. modele, opinie, jak się zachowują podczas jazdy, jak z halasem itp.

Też chce zmienić kask ale nie chce znowu popełnić błędu!!!

PISZCIE

Pozdro
Dukii :lol:

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#4 Post autor: MarekM »

Mam Nolana 102 N-com. Zamontowałem zestaw podstawowy, tzn. mikrofon i słuchawki. Mikrofon jest tak duży, że po zamknięciu szczęki właził mi do gęby. Właził, ponieważ natychmiast go usunąłem. Mam w planie zastąpienie go innym, mniejszym mikrofonem.

Rozważam również przeniesienie całego zestawu do kasku Nolan 42, tzn. otwartego.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#5 Post autor: Dukii »

Cześć Marek :)

a jak wrażenia z jazdy??? jak wykonanie??? jak z hałasem w tym kasku?? też skłaniam się w kierunku nolana n-com :lol:

to co zamontowałeś taki mikrofon sceniczny że Ci włazi :P :?: :?:


Dukii

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#6 Post autor: MarekM »

Kasków Nolana używam od wielu lat. Uważam są wygodne, nie najgorzej wykonane i relatywnie niedrogie. Wiele osób ma inne zdanie. Co do hałasu, w tych kaskach również nie ma zgody. Bez wątpienia są kaski cichsze.

Mikrofon, o którym pisałem pochodzi z zestawu N-com.

Obrazek

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#7 Post autor: Dukii »

Dzięki :lol:

sprawdza się system n-com??

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Pretor »

Moje zdanie. Testowałem dwa otwarte kaski: Nolana N102 czyli ten o którym mówi Marek oraz Airoha SV55 czyli taki jaki ma Gizmo i Memo.


1. Nolan 102 cena ok 1150 zł.
- najcięższy
- najgłośniejszy
- szybka VPS to chyba nieporozumienie
+ dobra estetyka wykonania (nie skrzypi)
+ system N com

2. SV cena ok 650 zł.
- średnia estetyka wykonania (skrzypi)
- głośny
+ wewnętrzne okulary przeciwsłoneczne

3. Nolan N42 otwarty cena ok 400 zł.
- zimny
- najmniej bezpieczny
- kiepskie wykonanie środka (nie można wyjąć wyściółki)
+ najcichszy
+ najlżejszy


Moje wnioski.
Cena Nolana w porównaiu do Airoha jest 2 x większa. Nie uważam aby kaski aż tak się różniły. Jeśli komuś nie zależy na N COmie to polecam Airoha. Nolan ma szybkę VPS króej tak naprawdę nie da się schować w ciemny szary dzień. Niby można ją podnieść do góry ale to taki półśrodek. Ogólnie ta szybka bardzo mi szumiała więc po jej zdjęciu kask stał się cichszy jednak tym samym pozbawiłem jej elementu przeciwsłoneczgo który jest super komfortowym rozwiązaniem.
Kaski szczękowe są nacięższymi i najgłośniejszymi kaskami.
Ja dalej śmigam w zmęczonym otwartym i szukam czegoś co będzie mi odpowiadało. :wink:
I jeszcze jedno. Każdy sam musi spróbować czyli przymierzyć i przejchać się na moto. To jak kto ma ustawioną szybę ma olbrzymi znaczenie na odczuwalny poziom hałasu. Najgorzej że z testowaniem kasków jest problem.

Mam nadzieję, że jutro na targach będa ciekawe propozycje.

Mi się podoba oferta Caberga
Obrazek
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#9 Post autor: MarekM »

Kaski szczękowe są na ogół ciężkie i głośne, ale wygoda ich użytkowania jest dla wielu (również dla mnie) decydująca.

Dzisiaj na wystawie Motocykl Expo przymierzałem kask szczękowy ARAI. Owszem wygodny i dobrze wykonany (poziomu hałasu z oczywistych względów nie oceniałem), ale kosztuje 1700 zł.

Nie zgodzę się, że szybka przeciwsłoneczna VPS w nowych Nolanach to lipa. Są oczywiście lepsze rozwiązania, ale na ogół w dużo droższych kaskach.

Kiedy świeci słońce szybka jest opuszczona, kiedy robi się ciemno podnoszę ją do góry i jest OK. Przetestowałem ten patent w czasie ubiegłorocznej podróży na Nordkap.

Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Wojtek »

Ja od 3 sezonow uzywam Schuberth Concept 1 czyli ten otwierany.
(nie dawno dowiedzialem sie ze Schubert robi kaski dla BMWa od paru lat promuje wlasna marke)
Dwie regulacje szyby w oczywiscie w pionie (gora dół) i co nie jest czeste w innych kaskach w poziomiw (2 położenia). Przydatne przy duzych wilgotniościach. Szyba b.dobra. Wentylacja OK, dwie regulacje.
B.dobry visier p/sloneczny, antyrefleksyjny - polaroid.
Schubert ma swietne i szerokie pole widzenia. Zwracajcie na to uwage przy mierzieu i prorównaniu kasków. Dal mnie to istotny element.
To daje istotny komfort jazdy.
Ciezar - jak na otwierany calkiem OK.

Nowy Concept 2 wiele sie nie zmienił - doszły mechaniczne wskażniki informujace o zapieciu szczeki. Wg mnie zbędne.
Przy mierzeniu wydaje mi sie (podkeslam wydaje) ze zmieniło sie pole widzenia - ciut mniejsze.
Uvex w tym roku wprowadzi poerszy kask (pelny) homologowany z włokien weglowych. Waga - SZOK !! leciutenki.
Jak schubert to wporwadzi do swojego modelu otwiweranego to bedzie nie do pobicia.
pozdr

pozdr
Pozdrawiam Wojtek

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#11 Post autor: MarekM »

Do kasku Schubert przymierzałem się wielokrotnie. Byłem już nawet pogodzony z ceną, ale zawsze rezygnowałem po przymiarkach. Po prostu zawsze wydawał mi się niewygodny. :cry:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#12 Post autor: Dukii »

Czołem :D

nabyłem drogą kupna Caberga jusstisimo GT, model z tego roku (szczękowy). Tylko trochę nim jeździłem wiec nie mam większego porównania.

Ale ogólne spostrzeżenia są takie:
- wykonanie na najwyższym poziome, wyściółka kasku z bardzo dobrych materiałów przyjaznych skórze
- kask posiada dwa wizjery. Przyciemniany jest wewnętrznym elementem i chowa się między wyściółkę a skorupę kasku.
- pole widzenia jest bardzo szerokie.

Dodatkowym atutem jest to, że można ten kask przerobić na JETa.

Cena kasku to 1060 pln.

jak już pojeżdżę to dam znać jak się sprawuje :D

Awatar użytkownika
kriswawa
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa

airoh tr1 sport

#13 Post autor: kriswawa »

nabyłem airoh tr1 sport. cena 600zł. zdejmowana szczeka.fajny design. ale wszyscy mnie straszą,że będzie hałas, bo to szczęka. zrobiłem w nim 700km. cichutko nie jest, ale nie mam porównania. wyściółka wypinana,szczęka wypinana,opuszczana szybka przyciemniana.mysle ze za tą kase.... co wy na to?

Sverting

#14 Post autor: Sverting »

trzymasssz klase ;]
tez mam airoha tr1 i jestem zadowolony ( coprawda dotad jezdzilem w nim jako plecak, ale jest wygodny i srednio glosny ;p

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#15 Post autor: MarekM »

W kwietniowym numerze MOTOCYKLa jest test 11-tu kasków szczękowych. Zwyciężył Shoei Multitec, natomiast Nolan 102 dostał stempel "Warto kupić".

Polecam ponadto: e-Kaski.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”