Wybór kasku

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: [color=red]WYBÓR KASKU[/color]

#16 Post autor: Hun996 »

Dukii pisze:Cześć Ludzie :lol:

piszcie o swoich kaskach.. modele, opinie, jak się zachowują podczas jazdy, jak z halasem itp.
Mam Airoha SV 55. Szumi głosniej niz integral ale szyba przeciwsłoneczna i antifog to jest to. No i można pogadać pod światłami.
Ale mimo że rozmiar (61) wiekszy niż czerep (58) trudno było go dopasować. Trzeba było pougniatać tu i uwdzie, szczególnie koło uszu.
Wentylacja ok.
Niestety, raz wytarty antifog przestał nim być. Otwarcie kasku w deszczu spowodowało przecieknięcie wody pomiędzy szybę i antifoga i kaputt.
Szyba zdejmuje sie bardzo łatwo, nie trzeba żadnych monet ani innych przedmiotów.
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

rodzinka

Re: [color=red]WYBÓR KASKU[/color]

#17 Post autor: rodzinka »

Dukii pisze:Cześć Ludzie :lol:

piszcie o swoich kaskach.. modele, opinie, jak się zachowują podczas jazdy, jak z halasem itp.

Też chce zmienić kask ale nie chce znowu popełnić błędu!!!

PISZCIE

Pozdro
Dukii :lol:
my mamy Nolany 100 jest głośno ale ja sobie wymyśliłam patent i zrobiłam protekty miekkie do uszu maja filtr zmiejszajacy hałas ale co ważne całkowicie nie tłumią -tak więc mam duzo ciszej , to co chce słysze i co najważniejsze nie mam uczucia zatkanego ucha , wprowadzilam sobie jeszcze kilka małych zmian i jak dla mnie jest git zwłaszcza na dłuższą trase . Poczytałam o innych kaskach ,porozmawiałam ze znajomymi ,porownalam ceny i stwierdziłam ,że Nolany sa całkiem sobie . Zamówiłam mężowi 102 Matrixa jutro powinien przyjść mam nadzieje ,że mu się spodoba prezent -widziałam te kask na motobazarze we Wrocławiu i mnie oczarował a do tego ta delikatna grafika- :wink: eleganckie cudeńko

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: Pretor »

Wczorej testowałem dzięki uprzejmości Gizma Airoha S4. Kask enduro w wysunietą szczęką ale z szybą. Posiada daszek. Cena od 550 do 700 zł.

Do jakiś 120 km/h ok. Później moim zdaniem kask zaczyna tańczyć. Nie są to wysokiej częstotliwości drgania ale raczej wpadnie w turbulencje. Wg mnie winę ponosi daszek. Wydaje mi się również że wysunieta szczęka stawia spory opór bocznym podmuchom co przkłada się na machanie głową raz w lewo a raz w prawo. Ewidentnie kask jest mocno przewiewny więc na zimniejsze dni raczej kiepska opcja.
Szybka jasna lub ciemna do wyboru. Niestety zmiana szybki nie jest prosta i wymaga użycia narzędzi.

Kask dobry na miasto. Cichy do setki, łatwy w użyciu, dobry wielki wizjer, duża przewiewność (latem jak ulał) lekki.

Napewno nie jest to kask na długie, zróżnicowane pogodowo, szybkie trasy.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19 Post autor: Pretor »

ten mi się podoba
Obrazek
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#20 Post autor: MarekM »

Ten otwór z przodu, to na papierosa ? :lol:

Gizmo
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: śr lis 23, 2005 11:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Gizmo »

Pretor pisze:Wczorej testowałem dzięki uprzejmości Gizma Airoha S4. Kask enduro w wysunietą szczęką ale z szybą. Posiada daszek. Cena od 550 do 700 zł.

Do jakiś 120 km/h ok. Później moim zdaniem kask zaczyna tańczyć. Nie są to wysokiej częstotliwości drgania ale raczej wpadnie w turbulencje. Wg mnie winę ponosi daszek.
Hmmm.... :? może nie trzeba było zakładać go tył na przód :lol:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#22 Post autor: Dukii »

A ja wczoraj jeżdziłem w orzeszku Pretora :lol: no cóż brak szczęki w kasku spowodował że przeziębiłem sobie dolne jedynki :lol: :lol: :lol: :P

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23 Post autor: Pretor »

hahaha ale smieszne :twisted: :wink:

Mam dobrą nowinę. W Tarborze na Kijowskiej są Cabergi i można po zostawieniu zaliczki sobie jest potestować !!!!!!!!!!

Więc jadę !!!
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#24 Post autor: Przemek »

Dukii pisze:A ja wczoraj jeżdziłem w orzeszku Pretora :lol: no cóż brak szczęki w kasku spowodował że przeziębiłem sobie dolne jedynki :lol: :lol: :lol: :P
zaprowadź jedynki do lekarza :lol:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#25 Post autor: Dukii »

Pretor pisze:hahaha ale smieszne :twisted: :wink:

Mam dobrą nowinę. W Tarborze na Kijowskiej są Cabergi i można po zostawieniu zaliczki sobie jest potestować !!!!!!!!!!

Więc jadę !!!
nie śmieszne :lol: :lol: prawdziwe :lol: :wink:

daj znać jak przetestujesz :wink:

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: Pretor »

Jestem po testach.
Jeździłem w Cabergu 104 Solo, HJC jakimś oraz w UVEXIE 520 Clasic.

1. Uvex (najcichszy, najmniejszy, najlżeszy, najlepsza podwójna szybka nieparująca, super oryginalne zapięcie, szybka wymiana szybki
2. HJC fajny w miarę cichy, niestety dość duża skorupa, i ma jakieś wentylatory na górze kasku które szumią
3. Caberg - szumi od samego początku, jakoś słabo osłania dół szczęki, na plus można zaliczyć wewnętrzne okulary przeciwsłoneczne

Tak więc kupuję UVEXA.
Obrazek
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Aldek

#27 Post autor: Aldek »

Uwex to chyba dobry wybór. Tylko nie Kaberg Solo. Miałem taki kask. TRAGEDIA!!! A jak wjedziesz z większą prędkością w dziurę w jezdni okulary opuszczeją się same :shock: . W nocy jest to dość zaskakujące...

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28 Post autor: Pretor »

a jednak weźnę w malowaniu i lakierowaniu. Matowy ładny ale paluchy widać strasznie:(

Obrazek
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29 Post autor: Pretor »

Zauważyłem pewną zależność. Zapewne nie wystepuje ona u wszytkich tak samo ale warto zwrócić na to uwagę.

W zależności od ustawienia szyby zwłaszcza tej GIVI, pęd powietrza kierujemy ponad kask albo ponad wizjer na górę kasku. Bardzo często się zdarza, że własnie na górze kasku są wloty powietrza lub inne antenki. W efekcie mamy mocne zawirowania i hałas. Ja wziąłem dlatego UVEXa bo jest "łysy" i gładki na wierzchu. Pęd powietrza znad szyby powinien ładnie się na kasku rozpływać i nie powodowac utrudnień.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#30 Post autor: Przemek »

Jaka jest cena tego UVEXa. I jak działa wentylacja.
Wpisuj Pretor wszystkie spostrzeżenia bo przymierzam się właśnie do zmiany kasku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”