dziwna awaria :(

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
skawiator
Udaje motocyklistę
Posty: 144
Rejestracja: czw sty 09, 2014 9:54 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO XL 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Bełchatów / Piotrków Tryb.

dziwna awaria :(

#1 Post autor: skawiator »

Witam, chciałbym się trochę poradzić i posłuchać pomysłów, co może być przyczyną mojej niedzielnej awarii... otóż, po przejechaniu ok 300km, zrobiłem postój i tankowanie. Ruszam, po ok 30km zaczynam odczuwać, że moto się jakby dusiło, brakowało mocy, nierówna praca. Następne kilka kilometrów, moto gaśnie. zapala, pracuje choć nierówno kilka sekund i znów gaśnie. Pierwsza myśl, kiepskie paliwo, dolałem innego, wlałem jakiś specyfik co usuwa wodę itp. brak widocznej poprawy. Druga myśl, przegrzewa się cewka lub moduł zapłonowy i traci iskrę. Odczekałem 2 godziny, moto ostygło. Mimo ciągle bardzo nierównej pracy nie gasnął i udało się dotrzeć jeszcze 100km do domu :clap: Odstawiłem wczoraj wiaderko do mechanika, zobaczymy co powie. A co wy sądzicie o tym? Objawami jakie zauważyłem po drodze to kichanie między 1,5 a 2,5tys obrotów, kompletny brak mocy między 3 a 4tys, bardzo duże falowanie obrotów (400-600). W marcu powymieniane wszystkie filtry oleje itd. Moto na wtrysku. Ma ktoś jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: dziwna awaria :(

#2 Post autor: staciek »

troszkę podobnie miałem jak (tu się usprawiedliwiam :sorry: ) po ok 10-tej godzinie w siodle przy 34oC zatankowałem ON (ok 13l)
po zlaniu tej wspaniałej mieszanki i przepaleniu zawartości pompy, filtra, wszystko wróciło do normy ;D
;* Varadero XL 1000

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: dziwna awaria :(

#3 Post autor: melon1968 »

Ja tyż stawiam na paliwo

PawelKrasowski
Uczy się jeździć
Posty: 75
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 9:56 am
Marka motocykla: honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: dziwna awaria :(

#4 Post autor: PawelKrasowski »

kopcenie, brak mocy. ON w paliwie. Podobnie jak staciek miałem taką przygodę. Spuszczenie paliwa i wymiana świec. pojeździłem trochę na czystym paliwie i wszystko wróciło do normy

radzio740
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 592
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 4:20 pm
Imię: Radek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: okolice Grojca

Re: dziwna awaria :(

#5 Post autor: radzio740 »

I jak z moto ,mechanik już coś namierzył

skawiator
Udaje motocyklistę
Posty: 144
Rejestracja: czw sty 09, 2014 9:54 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO XL 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Bełchatów / Piotrków Tryb.

Re: dziwna awaria :(

#6 Post autor: skawiator »

mechanik stwierdził, że winne były zapchane wtryski jakimś syfem. Czyszczenie, płukanie itp miało rzekomo pomóc. Niestety, dziś się wybrałem sprawdzić efekty tej pracy i już po ok 20km zaczęły się problemy, moto dostało nierówną pracę, wahania obrotów aż w końcu zgasło... Odczekałem ok godzinę i wróciłem z trudem do domu. Jutro jadę do elektromechanika, może to coś z elektryką grymasi, nie mam już siły do tego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”