Szyba akcesoryjna

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Szyba akcesoryjna

#61 Post autor: Nuno »

Ja mam szybę MRA regulowaną z deflektorem. Nie widzę w niej żadnych wad. Jest po prostu fantastyczna :isok:
Mam 188 cm i szybę ustawioną w środkowym położeniu ( są 3 ) i deflektor ustawiony najwyżej a mimo to nie patrzę przez szybę, chyba że tuż przed motocykl, ale pomimo że szyba jest dymiona ( nie przezroczysta ) widoczność jest dobra.
Szczerze polecam, tylko że ja mam sd01, nie wiem czy MRA ma ten model do SD02 i SD03.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
Mirek79Pila
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:05 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008

Re: Szyba akcesoryjna

#62 Post autor: Mirek79Pila »

Szukałem różnych rozwiązań z szybą Loster którą mam na motocyklu. Możliwości się skończyły więc chcę zmienić szybę. Givi D 300 ST będę miał lekko ponad linią wzroku a MRA varioturing ma deflektor, który można obniżyć więc jest szansa, że w deszczu przy obniżonej szybie będę patrzył ponad szybą. Lostera miałem także w Bandycie i nie było za ciekawie. Myślę, że wyższa cena idzie w ślad z jakością. Może szerokość, nachylenie i kształt ma znaczenie… podejrzewam także wypukłość (krągłość) szyby. Nie kupie w ciemno więc chcę usiąść i się przymierzyć. Jeśli ktoś z Forumowiczów ma taką szybę i wzrost w okolicach 178 cm to chętnie skorzystam. I tak planuje dłuższa wycinaczkę przed wyprawą wakacyjną więc odległość 200km to nie problem.
PS. obawiam się ze wrócę z wakacji bez szyby :cooler: zdemontuje ją gdzieś we Francji i z Varadero zostanie naked bike ;-)

Bartek_31
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 25, 2013 11:03 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Zamość

Re: Szyba akcesoryjna

#63 Post autor: Bartek_31 »

Witam ja mam 178 cm i szybęl MRA z deflektorem w SD02 - mam tez GIvi. Obie przyciemniane dlatego zrezygnowałem z Givi na rzecz MRA. Przez szybę Givi mało co widać nawet w słoneczny dzień -szczególnie jak poruszasz się wolniej w terenie. Fajnie chroni przed warunkami atmosferycznymi, ale ma wadę jak wyżej. Szyba MRA jest niższa ale dzięki deflektorowi nie czuję różnicy pomiędzy obiema jeśli chodzi o ochronę przed wiatrem bo w deszczu nie jeździłem. Nie wiem skąd jesteś ale jak chcesz przymierzyć to zapraszam do Zamościa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Szyba akcesoryjna

#64 Post autor: Nuno »

Z tego co zauważyłem do sd 01 można kupić szybę MRA z regulacją wysokości całej szyby i deflektora , a do sd 02 i sd 03 tylko jednoczęściowa z regulowanym tylko deflektorem. Dziwne ze strony MRA że najlepsza szyba jest dostępna tylko dla pierwszej generacji Wiaderka. Musieli by zaprojektować szybę od nowa , bo sd01 ma całkiem inną czaszę ale co to za problem dla producenta, który ma w swojej ofercie kilka modeli szyb dla prawie wszystkich motocykli. :why:
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Bartek_31
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 25, 2013 11:03 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Zamość

Re: Szyba akcesoryjna

#65 Post autor: Bartek_31 »

Z tego co ja zauważyłem to wydaje mi się że miałem możliwość przykręcenia szyby wyżej i niżej tak jak oryginalną - przykręciłem wyżej- chyba że masz na myśli regulację deflektora wyżej niżej.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Szyba akcesoryjna

#66 Post autor: Nuno »

Tak ale masz tę możliwość regulacji tylko przy montażu szyby, tak? Ja u siebie mam szybę złożoną z trzech części. Pierwsza jest stała, przymocowana do czaszy, druga jest wyżej z regulacją wysokości bez użycia narzędzi i jest jeszcze do tego deflektor z osobną regulacją. Tak więc mam 3 poziomy ustawienia wysokości całej szyby i jeszcze osobno regulowany deflektor.
Obrazek
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Bartek_31
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 25, 2013 11:03 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Zamość

Re: Szyba akcesoryjna

#67 Post autor: Bartek_31 »

Dokładnie tak - nie ma regulacji takiej jak u Ciebie, pewnie dlatego że cała szyba jest tak samo długa jak Twój drugi poziom + deflektor czyli zdecydowanie krótsza- pewnie byłoby fajnie mieć coś takiego przy dostosowywaniu szyby pod siebie jednak już po tym zabiegu IMO byłoby zbędne - tak samo jak regulacja z użyciem narzędzi - raz ustawiona pod siebie i na tym Jej użyteczność się kończy.Pewnie dlatego producent nie robi bardziej skomplikowanej konstrukcji a pieniądze bierze te same.

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Szyba akcesoryjna

#68 Post autor: M@rio »

Własnie zamówiłem w sklepie DEFENDER, mają delikatną promocję :coolcop:

http://www.defender.net.pl/product-pol- ... 3-09-.html
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Szyba akcesoryjna

#69 Post autor: Nuno »

Bartek_31 pisze:Dokładnie tak - nie ma regulacji takiej jak u Ciebie, pewnie dlatego że cała szyba jest tak samo długa jak Twój drugi poziom + deflektor czyli zdecydowanie krótsza- pewnie byłoby fajnie mieć coś takiego przy dostosowywaniu szyby pod siebie jednak już po tym zabiegu IMO byłoby zbędne - tak samo jak regulacja z użyciem narzędzi - raz ustawiona pod siebie i na tym Jej użyteczność się kończy.Pewnie dlatego producent nie robi bardziej skomplikowanej konstrukcji a pieniądze bierze te same.


Masz rację. Ustawiałem ją tylko raz :) ale z drugiej strony taką 3 częściową szybę łatwiej dostosować pod siebie.
Z resztą wszystkie najnowsze turystyczne enduro mają regulowaną szybę więc nie odstajesz od reszty. Jeśli kumpel na GSsie będzie się chwalił że ma regulowaną szybę to powiesz co z tego ,ja też mam :)
No i czy taka szyba nie jest skuteczniejsza niż niższa, jednoczęściowa? Raczej jest, a przecież o to chodzi :)
Powinni dalej robić model na wypasie a nie oferować uboższą wersję za tą samą kasę.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Szyba akcesoryjna

#70 Post autor: M@rio »

Szyba w GSie to porażka, jak klapa od kibla tylko przezroczysta i można palce połamać w trakcie regulacji :lol:
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

Bartek_31
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 25, 2013 11:03 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Zamość

Re: Szyba akcesoryjna

#71 Post autor: Bartek_31 »

Nuno pisze:
Bartek_31 pisze:Dokładnie tak - nie ma regulacji takiej jak u Ciebie, pewnie dlatego że cała szyba jest tak samo długa jak Twój drugi poziom + deflektor czyli zdecydowanie krótsza- pewnie byłoby fajnie mieć coś takiego przy dostosowywaniu szyby pod siebie jednak już po tym zabiegu IMO byłoby zbędne - tak samo jak regulacja z użyciem narzędzi - raz ustawiona pod siebie i na tym Jej użyteczność się kończy.Pewnie dlatego producent nie robi bardziej skomplikowanej konstrukcji a pieniądze bierze te same.


Masz rację. Ustawiałem ją tylko raz :) ale z drugiej strony taką 3 częściową szybę łatwiej dostosować pod siebie.
Z resztą wszystkie najnowsze turystyczne enduro mają regulowaną szybę więc nie odstajesz od reszty. Jeśli kumpel na GSsie będzie się chwalił że ma regulowaną szybę to powiesz co z tego ,ja też mam :)
No i czy taka szyba nie jest skuteczniejsza niż niższa, jednoczęściowa? Raczej jest, a przecież o to chodzi :)
Powinni dalej robić model na wypasie a nie oferować uboższą wersję za tą samą kasę.
Sprawa wygląda tak - dali Ci spróbować szynki to teraz kręcisz nosem na ser żółty - ja od początku " zjadam" ser i jestem zadowolony. Wszyscy którzy będą kupowali nowe modele będą jedli ser i będą zadowoleni no chyba że spotkają Ciebie lub innego posiadacza SD01 który im powie że kiedyś podawali szynkę ;-)

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Szyba akcesoryjna

#72 Post autor: Nuno »

Nieźle powiedziane :rotfl2:
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Szyba akcesoryjna

#73 Post autor: M@rio »

Dzisiaj założyłem szybę MRA Variotouring, wszystko co dotychczas mnie irytowało w trakcie jazdy czyli:
-turbulencje w 100%
-hałas w 50%
-owady w 100%
zniknęło :clap:
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

Awatar użytkownika
Mirek79Pila
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:05 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008

Re: Szyba akcesoryjna

#74 Post autor: Mirek79Pila »

Po entuzjazmie który dało się słyszeć w rozmowie telefonicznej z Mario :hyhy: , skusiłem się na wycieczkę 300 km tylko aby wypróbować szybę MRA Variotouring.
REWELACJA ! DZIŚ JUŻ JĄ ZAMÓWIEŁEM :isok2:
Przy 100km/h CISZA ! [:DD]
Wynalazków własnych przy motocyklu zawsze miałem dużo, ale niektóre akcesoria wymagają profesjonalnych badań – za które trzeba po prostu zapłacić.

Wielkie podziękowania dla MARIO za możliwość przetestowania SZYBY ! :isok:

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Szyba akcesoryjna

#75 Post autor: M@rio »

Pozdrawiam Ciebie Mirku i mam nadzieję że będziesz z niej zadowolony.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”