Przednie amory-utwardzenie

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Przednie amory-utwardzenie

#1 Post autor: Wojo »

Witam
Niestety Varadero jak mniej wiecej chyba wiem ma wade w postaci zawieszenia, które pływa przy wyższych prędkościach (przynajmniej ja tak mam( tak wiec prosze o dwie rzeczy gdzie wylewa sie olej z lag i jaki jest oryginalnie abym mógł w celu utwardzenia amorków wlać gestszy chyba ze przerabialiscie juz Panowie temat i zamiast gestszego eleju lepiej zaaplikowac tulejki skracajace sprezyny z góry zeby były twardsze. Co polecacie.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

#2 Post autor: adam3911 »

Wylewa się jak z flaszki, przekręcające lage, oryginalnie zalane są 10-tką. Włożenie tulejek nie skróci spręzyny jedynie "wyciągnie" lagę i zrobi choppera :twisted:
Ja zalałem mieszanką 20-stki i 15 w prporcji ok 70/30% i jest twardo niestety, ale za to ani razu nie poczułem w winkieku na koleinach, dołkach żeby przód chciał iść swoim torem...
Gdybym robił to jeszcze raz, to zalałbym 15-stką.
Pamiętaj że zalewa się do poziomu, nie patrzy się tylko na ilość zalecaną na lage.

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#3 Post autor: Wojo »

Czyli reasumując, odkręcam dużą nakretke aluminiową z góry, nie wiem jak ale obracam motocykl do góry nogami, wylewam. Wlewam do poziomu (gdzie ten poziom znajdę?) olej typu 15 (ile to około będzie na jedną) i dobra jest. Czy tak?
WB
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: adam3911 »

mniej więcej :)
Ale i tak trzeba lagi wyjąć, żaden problem.
przy wymianie należy je wypłukać naftą, sporo tam szlamu.
A poziom mierzy sie od góry lagi do lustra oleju przy wyjętej sprężynie i ściśniętej ladze, nie pamietam tej wartości, nie mam czasu szukać, napewno ktoś dopisze.
Na dwie lagi o ile pamiętam litr starcza.
Jeszcze jedno, poziom oleju mierzy się po odpowietrzeniu kanalików w ladze, musi postać minimum pół godz.

aslanpl
Udaje motocyklistę
Posty: 169
Rejestracja: śr sie 18, 2010 8:46 pm
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#5 Post autor: aslanpl »

Przyjacielu,

Zamontuj sobie sprężyny progresywne wilbersa. To nie kosztuje fortuny a różnica niesamowita
Jutro to dziś, tyle że jutro.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#6 Post autor: JAQB »

Może nie w temacie, ale czy ktoś widział w sprzedaży same sprężyny od tylnego amorka do viadra SD01. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#7 Post autor: Wojo »

Panie Kochany a gdzie ja to takie fafastyczne :) sprężynki znajdę, gdzie szukać i co potem wyjąć stare przepłukać lagi ( a propos płukania jak sie je całe wyciąga) wsadzic nowe wibersy i zalac olejem potem godzina kwarantanny i hulamy po nowemu. Jeobie słowem zrobie to na zime bo tera to ja se chce pośmigać a jak sie rozbabram z robota to mi zejdzie pewnie jak znam swoje szczescie z tydzien. Pozdrówka i dzieki zaposwiecony czas. WB
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#8 Post autor: Kuba-car »

JAQB pisze:Może nie w temacie, ale czy ktoś widział w sprzedaży same sprężyny od tylnego amorka do viadra SD01. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Na jesień jak szukałem tylnego amora do mojego moto to znalazłem w Sopocie sklep z przedstawicielstwem f.my Wilberes.Teraz nic nie wystawiają to ich trudno namierzyć(może wakacje mają).Spróbuj zadzwonić do Nagengast,a na Kartuską w Gdańsku,oni regenerują całość to może mają jakieś swoje dojścia na min.sprężyny.
Pozdrawiam 8)

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#9 Post autor: Wojo »

Dziękuje. U nas jest taki gośc który produkuje sprężyny wszelkiego rodzaju gdybym tylko miał jakis rysunek techniczny to gośc mówił że, za 100 góra 150zł zrobi mi sprężyny jakie chce i moga byc progresywne i o zmiennej harakterystyce ugięcia w zależności od obciążenia mówił ze robi takie które ograniczaja efekt nurkowania itp. Na zime mam mu dac moje to on pokombinuje na ich podstawie bardziej miekkie na poczatku potem twardsze az po zdecydowanie najmocniejsze na koncu ugiecia.
Pozdro
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
markus257
Uczy się jeździć
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 22, 2009 3:46 pm
Lokalizacja: Mysłowice

#10 Post autor: markus257 »

coś mi tu trąci domorosłym wynalazcą ja bym tego nie założył

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#11 Post autor: Wojo »

A w sumie fakt, poszukam tych niemieckich i z nimi pokombinuje lepiej cos sprawdzonego niz kombinacje i problemy. Poszukam i dam znac jak znajde i zaloze. Pozdro
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”