Stukanie w silniku :(

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2208
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Stukanie w silniku :(

#31 Post autor: james »

Chaszek16 pisze:Problem w tym, że motocykl kupiłem 2 lata temu. Na początku myślałem, że wystarczy zrobić serwis tj. wymiana świec, synchronizacja i czyszczenie gaźników. Okazało się to dobrym ale nieskutecznym pomysłem. Mechanik powiedział, że to może przez nieoryginalne wydechy (przelotowe)... Założyłem oryginalne i dalej nic... Ale nie wiem czy gaźniki są dobrze synchronizowane. Może ustawił je na jedne podciśnienie?
Być może. Póki co, nic więcej już nie wniosę do tematu, bo nie mam pojęcia co to może być. Na twoim miejscu przygotowałbym listę elementów do sprawdzenia (mogę pomóc na PW) i skontrolowałbym ich stan. Innej opcji nie ma, chyba, że chcesz zostawić sporo kasy w warsztatach i z jakimś prawdopodobieństwem rozwiązać problem...

Chaszek16
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 2:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

Re: Stukanie w silniku :(

#32 Post autor: Chaszek16 »

Być może. Póki co, nic więcej już nie wniosę do tematu, bo nie mam pojęcia co to może być. Na twoim miejscu przygotowałbym listę elementów do sprawdzenia (mogę pomóc na PW) i skontrolowałbym ich stan. Innej opcji nie ma, chyba, że chcesz zostawić sporo kasy w warsztatach i z jakimś prawdopodobieństwem rozwiązać problem...
Zobaczymy jak to będzie... Na pewno będę chciał oddać motocykl do synchronizacji gaźników i regulacji zaworów.

Panowie mam jeszcze problem obrotów. Nie wiem jak to jest w varadero ale wskazówka nie stoi wryta w jednym miejscu tylko tak sobie skacze raz w dół raz w górę. Mam wrażenie, że falują obroty silnika i przy wsłuchaniu się w filmik słychać że motocykl nie równo pracuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”