Łożyska kół + uszczelniacze = pomocy

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Łożyska kół + uszczelniacze = pomocy

#16 Post autor: Merlin »

Akar pisze:Podepnę się pod temat... Panowie, gdzie kupić łożysko do tylnego koła? Czeka mnie wymiana razem z gumami zabieraka. W ASO by mnie pewnie skasowali niemiłosiernie, a na allegro widzę tylko jedno ogłoszenie. Gdzie kupowaliście łożysko? :)
Może ktoś ma oznaczenie tego łożyska, będzie łatwiej (i pewnie taniej) kupić.

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Łożyska kół + uszczelniacze = pomocy

#17 Post autor: płock1964 »

Merlin pisze:
Akar pisze:Podepnę się pod temat... Panowie, gdzie kupić łożysko do tylnego koła? Czeka mnie wymiana razem z gumami zabieraka. W ASO by mnie pewnie skasowali niemiłosiernie, a na allegro widzę tylko jedno ogłoszenie. Gdzie kupowaliście łożysko? :)
Może ktoś ma oznaczenie tego łożyska, będzie łatwiej (i pewnie taniej) kupić.
Proszę :

Według zsf-motorrad.de ( trzeba się logować i wpisać VIN , żeby zobaczyć rysunki ) w tylnym kole występują:


po prawej ( czyli tam, gdzie tarcza )

łożysko 6304 uu ( czyli podwójnie kryte )
simmerring 30x52x7

po lewej ( czyli tam, gdzie zabierak )

łożysko 6204 uu
O-ring 61x2

w zabieraku

łożysko 6305 uu
simmerring 34x62,2x7

Wszystkie łożyska są najzwyklejsze maszynowe , podwójnie kryte i można dostać wszędzie, jednak proponuję zakup markowych z normalnym luzem c3. ( koszt w granicach 20 - 40 zł za szt. ). Ja przed montażem takich łożysk cienkim , tępym nożem z czubkiem delikatnie ( nie uszkodzić ! ) wyjmuję jeden dekielek, psiukam do środka smar z miedzią i molibdenem i wciskam dekielek - nie stosować w przypadku dekielków metalowych - tylko plastikowe - najlepiej przećwiczyć na starym łożysku - nie odpowiadam za zniszczone łożyska.
O-ring też jest zwykły i do dostania wszędzie.
Simmerringi - tylko ten w zabieraku sprawia kłopot, ale nie jest drogi ( u mnie org. 9,27 euro, motorista - 33,21 zł + przesyłka )
W Larssonie - zestaw (nr 5140126) - 3 łożyska + 2 simmerringi - 120 zł./kpl + przesyłka ( brak oringu ).

Wyguglowanie tych informacji trwało 10 minut - wstydźcie się wszyscy, którym się nie chciało.

Żeby Was do końca zawstydzić, wstawię też przednie koło:

2 szt. łożysko 6204 uu
2 szt. simmerring 28x47,2x7 ( 14,45 euro / szt., motorista 50,43 zł / szt. + przesyłka )
W Larssonie zestaw ( nr 5140270 ) - 2 łożyska + 2 simmerringi 70 zł. / kpl + przesyłka.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: Łożyska kół + uszczelniacze = pomocy

#18 Post autor: Akar »

Płock, jesteś prze...! :isok: Wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Łożyska kół + uszczelniacze = pomocy

#19 Post autor: płock1964 »

Akar pisze:Płock, jesteś prze...! :isok: Wielkie dzięki!
Ja Ciebie też prze......! ( cokolwiek by to miało znaczyć ) :hystery:
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Łożyska kół + uszczelniacze = pomocy

#20 Post autor: płock1964 »

płock1964 pisze:
Merlin pisze:
Akar pisze:Podepnę się pod temat... Panowie, gdzie kupić łożysko do tylnego koła? Czeka mnie wymiana razem z gumami zabieraka. W ASO by mnie pewnie skasowali niemiłosiernie, a na allegro widzę tylko jedno ogłoszenie. Gdzie kupowaliście łożysko? :)
Może ktoś ma oznaczenie tego łożyska, będzie łatwiej (i pewnie taniej) kupić.
Proszę :

Według zsf-motorrad.de ( trzeba się logować i wpisać VIN , żeby zobaczyć rysunki ) w tylnym kole występują:


po prawej ( czyli tam, gdzie tarcza )

łożysko 6304 uu ( czyli podwójnie kryte )
simmerring 30x52x7

po lewej ( czyli tam, gdzie zabierak )

łożysko 6204 uu
O-ring 61x2

w zabieraku

łożysko 6305 uu
simmerring 34x62,2x7

Wszystkie łożyska są najzwyklejsze maszynowe , podwójnie kryte i można dostać wszędzie, jednak proponuję zakup markowych z normalnym luzem c3. ( koszt w granicach 20 - 40 zł za szt. ). Ja przed montażem takich łożysk cienkim , tępym nożem z czubkiem delikatnie ( nie uszkodzić ! ) wyjmuję jeden dekielek, psiukam do środka smar z miedzią i molibdenem i wciskam dekielek - nie stosować w przypadku dekielków metalowych - tylko plastikowe - najlepiej przećwiczyć na starym łożysku - nie odpowiadam za zniszczone łożyska.
O-ring też jest zwykły i do dostania wszędzie.
Simmerringi - tylko ten w zabieraku sprawia kłopot, ale nie jest drogi ( u mnie org. 9,27 euro, motorista - 33,21 zł + przesyłka )
W Larssonie - zestaw (nr 5140126) - 3 łożyska + 2 simmerringi - 120 zł./kpl + przesyłka ( brak oringu ).

Wyguglowanie tych informacji trwało 10 minut - wstydźcie się wszyscy, którym się nie chciało.

Żeby Was do końca zawstydzić, wstawię też przednie koło:

2 szt. łożysko 6204 uu
2 szt. simmerring 28x47,2x7 ( 14,45 euro / szt., motorista 50,43 zł / szt. + przesyłka )
W Larssonie zestaw ( nr 5140270 ) - 2 łożyska + 2 simmerringi 70 zł. / kpl + przesyłka.

Wszystkie powyższe informacje tyczą się oczywiście SD1.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”