Wydech

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#121 Post autor: Czarny »

Edziu pomyśl o tych DB Killerach, ja bym chetnie przerobił kominy, ale tylko w opcji z możliwością wyciszenia.
Bo ja nie mam szczęścia po policji.

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#122 Post autor: Zimny »

Czarny pisze:Edziu pomyśl o tych DB Killerach, ja bym chetnie przerobił kominy, ale tylko w opcji z możliwością wyciszenia.
Bo ja nie mam szczęścia po policji.


Wczoraj rozmawiałem z Edkiem DB Killerach nie ma problemu patent jest w realizacji :wink:
Ja mam wylot z komina 40 mm i wystarczy wstawic redukcję na 20 mm i kominy chodzą cicho .

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#123 Post autor: kolim »

to ja poprosze redukcje z 58 :twisted: :twisted:

czesc Edziu :-) tutaj pierwsze przerobione przez ciebie Viadro ;-) Dobra reklama i ilu juz chetnych dostales :P :P :P :P :P :P
Obrazek

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#124 Post autor: Edzio »

Koledzy z tymi DB-Kilerami jest dobry pomysł i kolega z Legionowa któremu robiłem kominy w Viaderze w jakimś Obi cycóś wynalazł jakieś dekielki 59mm pochromowane ładnie pasujące do wylotów Varadero trzeba by tylko jakieś turki redukcyjne wspawać i sprytne mocowanie na jakąś śrubawkę ale ja ma takie urwanie głowy z tymi przeróbkami że ni w ząb nie mam czasu kupować i robić takich spraw.Jeśli mi dostarczycie takie zakupione kołnierze w Obi lub Castor... to może w wolnym czasie mógłbym czasem zklecić jaką parę dla was po kolei.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

piotrek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 15, 2009 10:04 am
Lokalizacja: legionowo

niestety muszę wymienić kominy na oryginały

#125 Post autor: piotrek »

Niedawno przerobiłem u Edka wydechy na średnicę wylotową 42mm. Motorek pięknie brzmi a dodatkowo mocy też sporo przybyło o czym mógł się przekonać kolega Rumun w ubiegłu weekend. Ów kolega wcześniej pisał o moich sąsiadach i skargach na zbyt głośną pracę wydechów dlatego udało mi sie dopasować nakładki zmniejszające średnicę do 32 mm i też dla niektórych sąsiadów jest za głośno, budzę dzieci szczególnie jak wracam na ciche osiedle w nocy. Parkuję w podziemnym otwartym parkingu i nie chcę aby kiedyś ktoś "życzliwy" zmajstrował coś przy motorku, dlatego jeśli ktoś będzie chciał w najbliższym czasie przerobić wydechy u Edka to chętnie zamienie się za przysłowiową ktatkę dobrego piwka:)
pozdrawiam
tel. 607-426-264

Awatar użytkownika
rumun
Udaje motocyklistę
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 07, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#126 Post autor: rumun »

Prawda to prawda - jak kolega Zimny juz mówił i ja to potwierdzam po lataniu na Piotrkowym Viaderku z przelotami w kominkach ,, niech moc bedzie z nami" jak wsiadam na moje to jak by ktoś mi spadochron do kufra przytroczył , jest naprawde mocno - jak dla mnie głośność ok" ale wjazd na ciche osiedle w nocy :shock: faktycznie moze pobudke zrobić -szkoda ,ze pasjonaci ładnego brzmienia to takie wąskie grono -

marrud
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 13, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: niestety muszę wymienić kominy na oryginały

#127 Post autor: marrud »

piotrek pisze:Niedawno przerobiłem u Edka wydechy na średnicę wylotową 42mm. Motorek pięknie brzmi a dodatkowo mocy też sporo przybyło o czym mógł się przekonać kolega Rumun w ubiegłu weekend. Ów kolega wcześniej pisał o moich sąsiadach i skargach na zbyt głośną pracę wydechów dlatego udało mi sie dopasować nakładki zmniejszające średnicę do 32 mm i też dla niektórych sąsiadów jest za głośno, budzę dzieci szczególnie jak wracam na ciche osiedle w nocy. Parkuję w podziemnym otwartym parkingu i nie chcę aby kiedyś ktoś "życzliwy" zmajstrował coś przy motorku, dlatego jeśli ktoś będzie chciał w najbliższym czasie przerobić wydechy u Edka to chętnie zamienie się za przysłowiową ktatkę dobrego piwka:)
pozdrawiam
tel. 607-426-264
To ja się wstępnie piszę na taką propozycję o ile moje tłumiki będą pasować, bo mam SD01

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
rumun
Udaje motocyklistę
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 07, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#128 Post autor: rumun »

pewnikiem nie bo sd02 są juz z katalizatorem a piotrek takie viadro właśnie ma

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#129 Post autor: Edzio »

Nie obawiajcie się -robiłem do Viader 6 kompletów z katalizatorami i bez do starszych i do najnowszych i powiem wam że wszystkie są jeśli chodzi o mocowania identyczne, różnice są tylko wewnątrz lub zewnętrzne obudowy i tyle.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#130 Post autor: Zimny »

Ja z przeróbki Edzia jestem bardzo zadowolony , na samym początku grały głośno ale super , teraz po przejechaniu 1200 km zrobiły się zdecydowanie cichsze i jest super :lol: przy prędkości 110 km/h kominów nie słychać i oto mi właśnie chodziło , i manetka inaczej reaguje :wink:

marrud
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 13, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

#131 Post autor: marrud »

Ja też już po pierwszych paru kilometrach - jest głośno :D , ale takie głośno jak chciałem :D . Co do osiągów, to pierwsze wrażenia są takie, że góra jest żywsza. Co ciekawe u Piotrka na SD02 słychać było zdecydowanie inaczej, u mnie jakby głośniej i bardziej basowo jest.

Piotrek jeszcze raz wielkie dzięki.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#132 Post autor: JAQB »

W tą zimową porę człowiek kombinuje co ulepszyć w swoim motocyklu. I u mnie tak było. Padło na wydechy. Zastanawiałem się na przeróbką kominów u Edzia. Zaletą takiego tuningu są na pewno niskie koszty. Jednak są i minusy. Bo jak się wytłumaczyć przy kontroli policyjnej że z wydechami wszystko w porządku. Dla tego postanowiłem wymienić na akcesoryjne Leo Vince. Koszty były duże bo ok. 1700zł, ale ten dźwięk wydobywający się z ich czeluści wszystko rekompensuje. Wygląd hmm..., bardziej podobał mi się chyba w orginale, ale ...
Obrazek
...i tak fajne :twisted: .

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#133 Post autor: smutek »

JAQB pisze:W tą zimową porę człowiek kombinuje co ulepszyć w swoim motocyklu. I u mnie tak było. Padło na wydechy. Zastanawiałem się na przeróbką kominów u Edzia. Zaletą takiego tuningu są na pewno niskie koszty. Jednak są i minusy. Bo jak się wytłumaczyć przy kontroli policyjnej że z wydechami wszystko w porządku. Dla tego postanowiłem wymienić na akcesoryjne Leo Vince. Koszty były duże bo ok. 1700zł, ale ten dźwięk wydobywający się z ich czeluści wszystko rekompensuje. Wygląd hmm..., bardziej podobał mi się chyba w orginale, ale ...
Obrazek
...i tak fajne :twisted: .
Gratuluje i witamy w klubie :wink: :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#134 Post autor: Przemek »

piknie wyglądają :D
jeździsz na końcu chyba że sitka założysz :twisted:
nieaktualne

Awatar użytkownika
longus
Uczy się jeździć
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 20, 2008 11:03 pm
Lokalizacja: olsztyn

#135 Post autor: longus »

no no grubo grubo :D
Honda XL1000VA Varadero SD02

http://www.swiatpodrozy.pl/a.php?id=1857

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”