Wydech

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#151 Post autor: JAQB »

Edzio pisze:Po przeróbce seryjnych kominy są lżejsze prawie 2kg na sztuce
Edzio, a myślałeś już nad DBkilerkami do twoich przeróbek. Bo to mogło by być ciekawą alternatywą dla wydechów akcesoryjnych i pewnie wielu chętnych byś znalazł :wink: .

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#152 Post autor: Edzio »

Już od 2 miesięcy dorabiam Db-Killery do swoich przeróbek jeśli jest taka potrzeba zleceniodwcy.Robiłem już do RSV1000,SV650,DL650 i kilku innych.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#153 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

póki co nie przewiduję wywalania siana na akcesoryjne Leo czy Bosy, dlatego napisz Edziu co tam z oryginałami działasz i jaki byłby to koszt w qpie z DBkillerami

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#154 Post autor: Edzio »

Wywalam cały seryjny środek (plątanine rur i przegród) zakładam swój przelot z blachy perforowanej w postaci rury z nierdzewki ,owijam ją wełną stalową nierdzewną i tkaniną szklaną,owijam ściśle drutem nierdzewnym ,całą pozostałą przestrzeń tłumika wypełniam czymś w rodzaju wełny mineralnej ale dużo lepszej i przeznaczonej do zastosowań w układach wydechowych.Koszt nie zmienił się od dawna -220pln za jeden komin z dożywotnią gwarancją -pełen przelot.Koszt Db-Killera to 50pln za sztukę.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#155 Post autor: Zimny »

Koszt Db-Killera to 50pln za sztukę.[/quote]




Edziu ja bym się pisał :lol:

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#156 Post autor: JAQB »

Zimny pisze:Edziu ja bym się pisał :lol:


Zimny po co Ci DBkylery w nowej furze :wink: , no chyba że kominy już po przeróbkach :lol:

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#157 Post autor: Edzio »

JAQB jak myślisz poco Zimnemu DB-Killery? Jakby miał nie tkniętą serie zapewne by nie potrzebował. :D
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#158 Post autor: Zimny »

JAQB pisze:
Zimny pisze:Edziu ja bym się pisał :lol:


Zimny po co Ci DBkylery w nowej furze :wink: , no chyba że kominy już po przeróbkach :lol:



Zgadłeś przerobione :wink: :lol:

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#159 Post autor: Zimny »

A tak apropo przerabiania kominów :?:

Byłem na przeglądzie po 12 000 tys. koleś z serwisu dziwił się że tak inaczej grają i co zrobiłem z kominami bo są orginały i nie dowierzał że są przerobione sprawdzał w innych moto spawy na kominach i zdziwiony :shock: tak się nie da :idea: .
Szef serwisu usłyszał basy i czym prędzej pobiegł po komputer do testów bo moto na gwarancji .
Moto podpięte do kompa temp silnika wzrosła do 80 stopni i test ruszył trochę spękałem bo gwarancja ale wyszło lux test zakończony ok i dane poszły do bazy danych . I szifo zdziwko :shock: Ale podobnie jest w przypadku kominów akcesoryjnych tylko cena inna :cry: :wink:

Awatar użytkownika
Gebels
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 479
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 11:59 pm
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

#160 Post autor: Gebels »

Dla tych co nie wiedzom albo Zimnego nie znajom:

Zimny kominy miał zmienione tego samego dnia, w którym odebrał motocykl :)

On jak dostaje coś nowego to od razu skrzynka z narzędziami idzie w ruch
:lol:

Ten facet to wariat!
Nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#161 Post autor: Czarny »

Zimny-wariat?
Toż to niespotykanie spokojny człowiek jest!

Awatar użytkownika
Jezier
Udaje motocyklistę
Posty: 128
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa

#162 Post autor: Jezier »

Tak jak wielu z Was przerobiłem tłumik u Edka. Motocykl DL650
pracuje super, oczywiście nieco głośniej niż przed przeróbką. Po przeczytaniu artykułu w Świecie Motocykli 03/2010 na temat przerabiania kominów i badania głośności wydechów, postanowiłem przebadać też mój moto.
Pojechałem do stacji diagnostycznej i poprosiłem o takie badanie - koszt to 20 PLN. Pan stwierdził że jeżeli tłumik ma homologację to nie powinno być problemów ;). Po zbadaniu okazało się że mój motor ryczy z głośnością 107 dB, hmm ustawa przewiduje max 96. Oznacza to tylko jedno - Edek wykonał dobrą robotę a z drugiej strony koszt przerobienia wydechu może nie zamknąć się w 250 PLN które zostawiłem Edkowi. zwiększyć go może kosz potencjalnych mandatów - życie.

Polecam tena artykuł - jest tam dokładnie cytowana ustawa w której opisują jak powinno przebiegać badanie. Z doświadczenia mojego znajomego jeżdżącego VFR policja ma możliwości sprzętowe do przeprowadzania takich badań (zabrali mu dowód) ale nie ma umiejętności i wiedzy jak takie badanie przeprowadzić - po wizycie w stacji diagnostycznej okazało się że moto mieści się w normie.
Ride Eat Sleep - Repeat!

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#163 Post autor: Konrad »

No to chyba trzeba sie przeprosić z db-killerami... i tłumaczenie że jest bezpieczniej bo nas słyszą inni uczestnicy ruchu dla tych ciemników z Policji nic nie da, jak maja rozkaz nas wyłapać to i tak to zrobią, sztuka jest sztuka....

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#164 Post autor: smutek »

Konrad pisze:No to chyba trzeba sie przeprosić z db-killerami... i tłumaczenie że jest bezpieczniej bo nas słyszą inni uczestnicy ruchu dla tych ciemników z Policji nic nie da, jak maja rozkaz nas wyłapać to i tak to zrobią, sztuka jest sztuka....
A ja ich na ten przykład pier...le . Wole zapłacić czasami mandat niż leczyć złamania bo jakaś piz...a nie patrzy w lusterka .
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#165 Post autor: Konrad »

smutek pisze:
Konrad pisze:No to chyba trzeba sie przeprosić z db-killerami... i tłumaczenie że jest bezpieczniej bo nas słyszą inni uczestnicy ruchu dla tych ciemników z Policji nic nie da, jak maja rozkaz nas wyłapać to i tak to zrobią, sztuka jest sztuka....
A ja ich na ten przykład pier...le . Wole zapłacić czasami mandat niż leczyć złamania bo jakaś piz...a nie patrzy w lusterka .
Mandat to ćmul, ale tak jak pisał Jezier pałki zabierają dowody a mi sie nie chce z nimi potem użerać.
Ja w razie co bede woził db-killery w kufrze centralnym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”